Reportáž: Ladomerská Vieska - DAC 1904 2:4 (0:1)

Publikované: 7. september 2022 - 6:33
Povinný postup je slpnený, ale treba sňať klobúk aj pred piatoligovou Ladomerskou Vieskou, pretože cestu do 3. kola napriek jasnej celozápasovej prevahe DAC-u znepríjemnila do maximálnej možnej miery. Debut v A-mužstve absolvovala dvojica z akadémie Damián Kachút a Bálint Szolgai. Najbližším súperom DAC-u bude už o týždeň treťoligové Kalinovo.

Na zápasovej súpiske sme v porovnaní s ligou našli štyroch rovnakých hráčov, a to Muhamedbegovica, Brunettiho, Veselovského a Ramadana. Sviatočný zápas pre domáci piatoligový klub bol veľkolepý už počas nástupu na ihrisko, kedy hráčov sprevádzala znelka Ligy majstrov.

Výraznú prevahu na lopte sme mali od úvodných minút, no k presadeniu sa sme súpera potrebovali najprv mierne vyčerpať. Prvý strelecký pokus na bránku poslal Dimun v deviatej minúte, Číž sa však nedal zaskočiť. Pred domácou bránkou horelo aj v 14. minúte, kedy Ramadan dostal prihrávku do šestnástky, no napádaný loptu zoči-voči Čížovi neprepasíroval. O tri minúty našiel Ciganiks centrom z ľavého krídla Nicolaescuho, ale náš útočník nezvládol skrotiť loptu. V 21. minúte už Nicolaescu hlavičkoval presnejšie, ale lopta znova skončila nad brvnom. O dve minúty nájazd Nicolaescua domáci gólman zneškodnil vďaka promptnému vybehnutiu. Aktívny Nicolaescu si v 27. minúte našiel v šestnástke streleckú parkety, no dobre umiestnený pokus Číž zneškodnil. Po následnom rohu však už bol prikrátky. Veselovský našiel najvyššie skáčuceho Brunettiho, ktorý nemal najmenší problém s umiestnením lopty - 0:1. V 30. minúte sme sa mohli dostať do dvojgólového vedenia. Veselovský poslal prudký technický pokus, no Číž si opäť zastal svoje miesto. Veselovský mal šancu na gól aj o desať minút, priamo v šestnástke sklepol loptu z prvej, dobre ju umiestnil, no Číž vystrúhal ďalší kvalitný zákrok. V závere polčasu ešte trochu nečakane hlavičkoval Blackman, lopta dopadla tesne vedľa pravej žrde. Po polčase sme viedli iba o gól napriek nášmu celopolčasovému držaniu lopty a niekoľkým gólovým príležitostiam. Mnohým zásahom zabránila opora domáceho mužstva, brankár Vladimír Číž.

Do druhej polovice stretnutia sme vstúpili s dvojitým striedaním. V šatni zostali Veselovský s Blackmanom. Namiesto nich nastúpili Andzouana a 18-ročný Kachút, ktorý zažil súťažnú premiéru v drese áčka. Už v 48. minúte z vyše dvadsiatich metrov pálil Nebyla k pravej žrdi, no Číž sa ani v druhom dejstve nenechal zaskočiť. Pokračovali sme v nastolenom trende, tvrdo pálil Moumou aj Ramadan, ale Číž bol dobre umiestnený, koncovka Nicolaescuho zase zapadla tesne vedľa. V 55. minúte však Ramadan už nič nenechal na náhodu, loptu poslal zvnútra šestnástky nekompromisne do brvna, odtiaľ sa odrazila do bránky – 0:2. Hrdina zápasu Číž po druhom inkasovanom góle v bránke skončil a nahradil ho Lehocký. V sedemdesiatej minúte nás dokonale zaskočil Repiský, ktorý sa najlepšie zorientoval počas mierneho chaosu v našej šestnástke, a tak aj s miernou dávkou šťastia loptu prepasíroval za Veszelinovov chrbát – 1:2. V 73. minúte boli domáci po góle tak namotivovaní, že takmer vyrovnali. Poničan poslal tvrdý pokus, ktorý vyrazil dych domácemu publiku, keď takmer zlomil brvno, aj s dávkou šťastia sa lopta odrazila von. O minútu sme súpera za nevyužitú príležitosť potrestali. Nebylova koncovka bola ešte zneškodnená, no lopta sa odrazila k absolútne osamotenému Andzounovi, ktorý do prázdnej bránky nemohol minúť – 1:3. Na konci osemdesiatej minúty mohol Dimun hneď dvakrát rozhodnúť o víťazstve, najskôr po rohu jeho pokus letiaci pod brvno Lehocký vytlačil a následne ľahučkým pokusom nastrelil pravú žrď. V 84. minúte Andzouana pridal predsa len 4. gól. Vyšachovali sme domácu obranu, a tak Nebyla našiel pred bránkou opäť osamoteného Andzouanu, ktorý znovu nemohol minúť – 1:4. Ciganiksovi sa piaty gól nepodaril, a preto na konečných 2:4 upravil v nadstavenom čase Macejko. Domáci kapitán po vhadzovaní hlavou tak šikovne predĺžil loptu, že preloboval prekvapeného Veszelinova, čím sa domáci fanúšikovia opäť nesmierne potešili.

Povinný postup je spečatený aj napriek tomu, že nám Ladomerská Vieska nenechala zadarmo ani kúsok hracej plochy. Po zápase sa opäť môžeme presunúť a sústrediť na najvyššiu súťaž, kde sa v sobotu 10. septembra o 18:00 predstavíme v Skalici. Tretie kolo Slovnaft Cupu nás zase čaká o týždeň v stredu, kedy vycestujeme na pôdu treťoligového Kalinova.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Pre nás bol podstatný postup a zároveň, aby sa nikto nezranil a zároveň chlapci aj v takomto zápase ukázali kvalitu, aby ukázali, že sú kvalitatívne značne lepší. Našim problémom bolo, že sme neboli dostatočne produktívni. Zápas sme mohli uzavrieť skôr, no potom prišiel jeden moment, dlhé vhadzovanie a razom sme sa ocitli v situácii, do akej sa nechceme dostávať. Dôležité však je, že sme vyhrali, že sme si to užili, no stále vieme, že musíme pridať v podobných zápasoch a celkovo.“
Stanislav Šimko, Ladomerská Vieska: „Vidno, že k nám prišiel súper, ktorý hrá o čelo tabuľky v najvyššej súťaži. Má ambície bojovať o majstra, o pohárovú Európu. My sme robili všetko, aby sme neboli jasný outsider a súpera potrápili. To sa nám podarilo aj keď bol vidieť rozdiel v kvalite. Som rád, že sa moji hráči nezľakli, že behali. Hlava bola nastavená, a tak behali aj bez lopty, vykrývali priestory, aby sme neinkasovali. Dva góly sme dokonca aj dali a nastrelili sme aj brvno. Nám zápas dal veľa. Poučili sme sa, že sa dá hrať aj proti tak kvalitnému súperovi, no treba makať a makať...“

FK FILJO LADOMERSKÁ VIESKA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:4 (0:1)
Slovnaft Cup, 2. kolo, 6.9.2022, 15.30 h

Góly: 28. Brunetti 0:1, 55. Ramadan 0:2, 70. Repiský 1:2, 74. Andzouana 1:3, 84. Andzouana 1:4, 90. Macejko 2:4
Rozhodovali: Ochotnický - Hrmo, Čajka, 693 divákov
ŽK: 61. Škriniar - 58. Andzouana
DAC: Veszelinov – Blackman (46. Kachút), Brunetti, Muhamedbegovic (75. B. Szolgai), Ciganiks – Veselovský (46. Andzouana), Dimun, Nebyla – Moumou, Nicolaescu, Ramadan (75. Kalmár)
Ladomerská Vieska: Číž (56. Lehocký) – Škriniar, Poničan, Macejko (K), Mokrý – Henžel (63. Dobrota), Tužinský, Kukučka, Hanus (63. Repiský) – Čierťaský (76. Dovec), Oťapka

Strely: na bránu 2:19, mimo 2:9