Reportáž: Michalovce - DAC 4:1 (3:0)

Publikované: 25. júl 2021 - 20:32
Drsný začiatok fortunaligovej sezóny. Štart novej sezóny sme si predstavovali úplne inak, ako sme boli svedkami na Zemplíne. Mali sme síce lepšie držanie lopty a viac sme aj hrozili, no nezvládli sme najmä prvý polčas, v ktorom sme sa dopustili množstva individuálnych chýb. Tie nás stáli body. Odčiniť prehru chceme hneď v nesmierne náročnom dueli proti Partizanu.

Oproti Európskej konferenčnej lige nastali v našej základnej jedenástke štyri zmeny. Možnosť oddýchnuť si po namáhavom zápase dostali Kružliak, Vera, Fábry a Divković. Namiesto nich dostali na Zemplíne príležitosť Muhamedbegovic, Ciganiks, Njie a Nicolaescu. Pre prvých dvoch menovaných sa jednalo o ligovú premiéru v našich farbách. Zápas mal pri množstve nepresností pomalší rozbeh. Napriek našej optickej prevahe bola azda prvou vážnejšou príležitosťou na skórovanie hlavička Kotulu v dvanástej minúte po rohu Žofčáka. Medzi tri žrde sa však lopta nezmestila. Aj o dve minúty hrozili domáci, Kanu sa pred šestnástkou šikovne zbavil Njieho, priestor využil na zakončenie, no mieril nad. V 21. minúte sa Taiwo ocitol v nebezpečnej príležitosti, Nicolaescu mu poslal prízemný pas, ktorý sa snažil zakončiť pätičkou, do lopty sa však pri odvážnom pokuse netrafil dobre. Hra sa na dlhšiu dobu presunula medzi šestnástky, až v 31. minúte predviedol zbytočnú chybu v zadných radoch Beskorovainyi. Ako posledný hráč toľko kľučkoval, až mu Kanu vypichol loptu, nahral lepšie postavenému Begalovi, a ten z prvej nechytateľne zakončil k ľavej žrdi - 1:0. O šesť minút sme prehrávali už o dva góly, opäť sme si neudržali Kanuho, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu a zoči-voči Jedličkovi poslal chladnokrvne loptu popod jeho nohy - 2:0. Hororový polčas sa ešte nekončil. Po ďalšej chybe, keď sme namiesto pokrytia Magdu signalizovali ofsajd, sme inkasovali aj tretíkrát. Po množstve darovaného času bez problémov našiel Žofčáka na vzdialenejšej žrdi, ktorý sa pred prázdnou bránkou nemýlil - 3:0. Pre nezvládnutý prvý polčas to bolo všetko.

Náš tréner Németh reagoval na nepriaznivý vývoj stretnutia dvojitým striedaním. Moumou a Njie skončili a namiesto nich nastúpili debutant Rymarenko s Divkovićom. Druhé dejstvo sme začali podstatne lepšie, svižnejšie. Najprv Taiwovi po centri Balića chýbala väčšia razancia pri hlavičkovaní v nádejnej pozícii a následne Nicolaescu po šikovnej otočke dobre vypálil, no lopta po teči predsa len skončila tesne vedľa. Obrovská druhopolčasová snaha priniesla po hodine hry náš zaslúžený kontaktný gól, Schäferov pas tak trochu nečakane hlavou zakončil Taiwo a loptu tak dostal nad brankára - 3:1. Pokračovali sme v aktivite, ktorá nám v 72. minúte priniesla center Balića z rohu na vzdialenejšiu žrď, kde ju Beskorovainyi dokázal skrotiť, no hlavička skončila tesne vedľa. O minútu sme domácich pustili do prvej vážnejšej akcie druhého dejstva, hneď boli blízko gólu, keď loptu do šestnástky dostal úplne voľný Kanu, ktorý pre naše šťastie tentokrát nemal dobrú mušku. V 81. minúte mali Michalovčania ďalšiu vážnejšiu príležitosť, Kvocera vyhral proti Muhabedbegovicovi súboj o loptu tesne pred šestnástkou (podľa rozhodcu v súlade s pravidlami), a tak ho musel ísť v samostatnom nájazde lapať Jedlička, roletu si tentokrát excelentne stiahol. Do tretice sa domáci nad nami už nezmilovali, Žofčák za búrlivých ovácii tribún zahral roh presne na Vaškovu hlavu, ktorá skončila tesne pod brvnom, Jedlička sa márne načahoval - 4:1. Po góle Vaška bolo o všetkom definitívne rozhodnuté. Aktivitu ukázala jedna aj druhá strana, no v podstate sa už len dohrávalo.

Po Európskej konferenčnej lige sme odštartovali aj Fortuna ligu, no, žiaľ, prehrou. Najbližšie sa prvýkrát v sezóne predstavíme na našom krásnom domácom štadióne, keď vo štvrtok 29. júla o 20:45 v odvete EKL privítame Partizan. Veríme, že doma si expresne rýchlo napravíme chuť. Ligové pokračovanie je zase na programe o týždeň v nedeľu, kedy k nám zavíta nováčik Liptovský Mikuláš.

Antal Németh, DAC: „Samozrejme, nechceli sme takto hrať a takto dopadnúť. To čo hrali Michalovce, tak približne to sme od nich očakávali. Boli organizovaní v defenzíve a vyčkávali na naše chyby. Tie aj prišli a domáci ich kruto potrestali. Nezostáva nám nič iné, len im pogratulovať. Teraz náš čaká ďalší ťažký test, v ktorom sa chceme pobiť o postup s Partizanom. Súperovi ešte raz gratulujem k víťazstvu.“
Miroslav Nemec, Michalovce: „Nechcem preceňovať toto víťazstvo. Dunajská Streda má vynikajúce mužstvo. Vieme, že kde sa nachádza, aké má ciele, a že koncentrácia teraz skôr smeruje k Partizanu. To sme však využili. Všetci hráči, ktorí nastúpili, hrali vynikajúco. Presne týmto spôsobom, ktorý sme predviedli, sme chceli hrať. Platí, že nechceme preceňovať toto víťazstvo, čakajú nás ďalšie kolá.“

Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Michalovce - DAC kliknite SEM!!!

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 4:1 (3:0)
Fortuna liga, 1. kolo, 25.7.2021, 17.00 h
Góly: 31. Begaka 1:0, 37. Kanu 2:0, 45. Žofčák 3:0, 60. Taiwo 3:1, 84. Vaško 4:1
Rozhodovali: Kráľovič - Štrbo, Weiss, 751 divákov
ŽK: 64. Begala, 85. Magda - 68. Balić
DAC: Jedlička - Muhabedbegović, Beskorovainyi, Brunetti - Moumou (46. Rymarenko), Balić (K), Njie (46. Divković), Schäfer, Ciganiks (62. Vera) - Nicolaescu (62. Andzouana), Taiwo (86. Sharani)
Michalovce: Kozhukhar - Kotula, Vaško, Artabe, Vojtko - Neofytidis - Magda (87. Ranko), Begala (67. Mendez), Oshima, Žofčák (K) (87. Gembický) - Kanu (74. Kvocera)

Držanie lopty: 35% - 65%
Strely: na bránu 6:3, mimo 2:9
Priame kopy: 8:15