Reportáž: Pohronie - DAC 0:3 (0:2)

Publikované: 28. august 2021 - 6:37
Prvýkrát v ročníku mohli byť na štadióne súpera aj skvelí fanúšikovia DAC-u, a hneď si brali domov všetky tri body.

Počas celého stretnutia sme dominovali, strelili sme tri góly, množstvo šancí sme ešte zahodili, súpera sme zase k vážnejším akciám nepustili, a tak vyhrávame absolútne zaslúžene. Zlomový moment nastal, keď sme premiérovo v ligovej sezóne strelili úvodný gól.

Pri porovnaní s posledným ligovým zápolením sme mohli v našej základnej jedenástke vzhliadnuť dve zmeny. Andzouana a Njie začínali na lavičke, kdežto trénerovu dôveru dostal Fábry a po menšom zranení je späť Schäfer. Od úvodného hvizdu dominovali naši hráči. Prvá nebezpečná akcia vnikla v dvanástej minúte, keď si Ciganiks v šestnástke parádnou kľučkou pripravil priestor na strelu. Z ostrého uhla bolo jeho zakončenie zablokované a aj do Fábryho dorážky sa súper stihol postaviť. O tri minúty sme premiérovo v ligovom ročníku strelili prvý gól stretnutia. Davisovu štandardku predĺžil Divković a aj keď ju Schäfer na prvý pokus netrafil ideálne, tak ju Paluszek pri snahe odkopnúť poslal späť na nášho maďarského reprezentanta. Aj s dávkou šťastia už nebolo o čom - 0:1. V 23. minúte sme mali na dosah aj druhý zásah, Nicolaescu poslal od bránkovej čiary loptu, ktorá „mala oči“. Našiel v šestnástke nabiehajúceho Fábryho, ktorý ale prihrávku, ako na podnose, poslal nad. Prvé vedenie v ligovej sezóne nám nesmierne pomohlo. Razom bol na našich hráčoch vidieť kľud na kopačkách, ktorý sme nesmierne potrebovali. V 27. minúte si streleckú pozíciu pripravil Schäfer, no Hrdlička bol pozorný. Po pol hodine získali „pohronské osy“ priamy kop z nebezpečnej pozície, lopta sa od Lačného cez múr dostala, no slabší pokus Jedličku nemohol ohroziť. Z následnej kontry Nicolaescu nastrelil ľavú žrď! V 36. minúte síce po Záhumenského centri Badolo strihol efektné „nožničky“, ktoré však efektívne nemohli byť. O tri minúty sa Divković pri rohovej zastávke výborne zbavil súpera, ešte šikovnejšie sa preštrikoval k strele a z nej vyťažil dôležitý roh. Fábry ho totiž v 40. minúte poslal na vzdialenejšiu žrď, kde Hrdlička tesne na loptu nedočiahol, a tak ju Dimun len hlavou dorazil do prázdnej bránky - 0:2. V nadstavenom čase mohol pridať definitívu Divković, no pri ďalšej šikovne pripravenej streleckej príležitosti nebol presný. Do kabín sme aj tak zišli spokojní, keďže sme zaslúžene viedli o dva góly.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. Aj v tejto polovici stretnutia sme pokračovali v tom, čo sme rozohrali v úvodnej časti a teda s našou jasnou prevahou. V 49. minúte po Fábryho rohu chýbal Beskorovainyimu kúsok k dorážke a o minútu neskôr bola Schäferova strela zablokovaná v poslednej chvíli. Po hodine hry novic na ihrisku Sharani šikovne posunul loptu Schäferovi, ktorý sa aj dostal k nebezpečnej strele, ale tú súper opäť až v poslednej chvíli pribrzdil. V ďalšom priebehu sa už naši hráči v snahe udržať si vedenie mierne stiahli. Výsledkom bolo niekoľko pološancí súpera, no bránili sme umne. O našom víťazstve sme definitívne rozhodli v 81. minúte, kedy Schäfer aj v páde zvládol poslať skvelý pas do nábehu rýchlemu Sharanimu. Ten sa dostal do samostatného nájazdu, pri ktorom v rozhodujúcej chvíli našiel voľnú štrbinku v Hrdličkovom bránení - 0:3. V deväťdesiatej minúte bol nesmierne blízko čestného gólu Lačný. Po Záhumenského pase zakončoval ani nie päť metrov od bránky, loptu však medzi tri žrde nedostal. Po záverečnom hvizde sme tak s fanúšikmi mohli začať zaslúžené oslavy troch bodov.

Naše druhé ligové víťazstvo v sezóne znamená, že sa v neukončenom 6. kole posúvame na predbežné 5. miesto. Zápasom s Pohroním sme sa ideálne navnadili na prvú reprezentačnú prestávku v sezóne, ktorá je na rade. Počas nej odohráme priateľský zápas, keď v sobotu 4. septembra o 10:30 zavítame na pôdu druholigového Rohožníka. Ligové pokračovanie je zase na programe v nedeľu 12. septembra o 17:00. Do MOL Arény v rámci nášho najväčšieho derby zavíta Slovan.

Antal Németh, DAC: „Ako som už hovoril pred stretnutím, vedeli sme, že náš čaká náročný súboj a to sa aj potvrdilo. Platí zároveň, že to pre nás bol dôležitý zápas. Sme veľmi šťastní, že sme získali tri body, no nebolo to jednoduché. Hrali sme totiž proti mimoriadne organizovanému Pohroniu. Vedia, čo chcú hrať, ako útočiť, ako brániť. Získali sme veľmi dôležité tri body a ešte raz sme veľmi šťastní, že sme si ich pripísali.“
Gergely Geri, Pohronie: „Veľmi zle sa mi hodnotí zápas z našej strany. Výsledok je pre nás dosť krutý. Nepriblížili sme sa k tomu, čo sme chceli a to platí najmä o prvom polčase. Po zápase uprostred týždňa nám chýbal dobrý pohyb. Chýbala nám dynamika, agresivita. Dostali sme lacné dva góly, ktoré nás zaskočili. V prvom polčase som mužstvo nespoznával. V druhom sme už nemali čo stratiť. Išli sme na hranu, kedy sa nejaká chyba ľahko stane. Tlačili sme sa viac do útoku a vtedy nás súper potrestal tretíkrát. Vedeli sme, že súčasné súperove postavenie v tabuľke nezodpovedá jeho sile. Myslím si, že sme sa po prvých dvoch góloch zbytočne sami dostali do ťažkostí. Musíme sa poučiť a na prehru cez reprezentačnú prestávku zabudnúť. Verím, že cez prestávku sa nám podarí dať hlavy dokopy. Zápas nám vôbec nevyšiel, ale sezóna je dlhá a musíme zabrať.“

FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM/DOLNÁ ŽDAŇA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:3 (0:2)