REPORTÁŽ: Ružomberok - DAC 1:1 (0:0)

Publikované: 12. december 2020 - 19:37
Len bod si berieme z Dolného Liptova. Pred zápasom nás okrem dvoch prehier v rade trápili viaceré absencie na dôležitých postoch, no aj napriek tomu sme túžili po víťazstve. Prvý polčas priniesol našu prevahu, no šancí sme sa nedočkali. Aj v druhej polovici sme držali loptu na kopačkách, avšak víťazstvo na svoju stranu mohli strhnúť obaja aktéri. S bodom nie je spokojný ani jeden.

Po poslednom stretnutí prišlo v našej zostave ku piatim zmenám, no až tri boli vynútené. Blackmana zastavil kartový trest, Davisa zranenie, Schäfera korona a okrem toho sa na lavičku dostali aj Ramirez a Andzouana. Do základnej zostavy sa miesto nich prebojovali Sommer, Beskorovainyi, Njie, Fábry a Nicolaescu, ktorý si odkrútil ligovú premiéru v úvodnej jedenástke. Pri viacerých problémoch sme priamo pred zápasom museli riešiť ďalšiu nepríjemnú situáciu. Pôvodne v základe uvedený Nebyla sa na rozcvičke zranil a namiesto neho nastúpil Fábry. Na zápase sa ocitli asi dvadsiati domáci fanúšikovia, samozrejme mimo areálu štadióna. V súčasných ťažkých časoch aj táto okorenená atmosféra padla vhod. Duel mal opatrný rozbeh. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Na poriadnu gólovú akciu sme si dlhšie počkali. V 22. minúte nás mohol prekvapiť Nicolaescu, ktorý sa prebíjal k zakončeniu v šestnástke, no o niečo skôr bol pri lopte Macík. Až v 38. minúte sa Kalmár dostal k zaujímavejšej strele na hrane pokutového územia, nejednalo sa o zlý pokus, no predsa len tesne minul pravú žrď. Niekoľkokrát počas polčasu sme sa pomerne slušne priblížili k bránke nášho súpera, no našu aktivitu sme nevedeli premeniť na strelecký pokus. Polčas, ktorý sa odohral až na malé výnimky medzi šestnástkami, sa skončil zákonitou bezgólovou remízou. Dúfali sme však, že našu vyššiu aktivitu pretavíme do väčších ofenzívnych chúťok v pokračovaní.

Druhý polčas sa začal bez zmien na oboch stranách. Aj do druhej polovice sme sa pustili aktívnejšie a Balić sa dostal aj k strele, no v 51. minúte nám ušli domáci. Takáč loptu nacentroval na nekrytého Kostadinov, ktorý sa v nebezpečnej pozícii hlavou presne trafil k žrdi, kde Jedlička nemal nárok - 1:0. Už o štyri minúty sme mohli odpovedať najlepším možným spôsobom, Kalmár poslal zo štandardky tvrdý a umiestnený pokus, no predviedol sa aj Macík parádnym zákrokom. Nevyšla nám ani dorážka. V 58. minúte sme si štandardku zopakovali z podobnej pozície, Kalmár loptu tentokrát napálil do múru, no Fábry dobre trafil odrazený pokus, zasahovať musel opäť domáci gólman. Po hodine hry sa zase musel činiť Jedlička, keď pre zmenu Maslo bol nebezpečný zo štandardky. V 66. minúte sme domácim darovali roh, na ktorý si Maslo výborne vyskočil, no priestor troch žrdí tesne nenašiel. V 72. minúte sa Nicolaescu ocitol v dobrej pozícii, no sám sa zbytočne zamotal, až prišiel o možnosť zakončiť. Dočkali sme sa však už o dve minúty: Ramirez, ako novic na ihrisku, sa spoza šestnástky priam fantasticky trafil, loptu poslal k ľavej žrdi, kde bol Macík prikrátky - 1:1. V 82. minúte sme mali nesmierne šťastie, po rohu Takáča sme si na vzdialenejšej žrdi nepostrážili až troch hráčov, a tak po Maslovej hlavičke predviedol neskutočný zákrok Jedlička. Vyrazenú loptu ešte dorážal ďalší nepokrytý Regáli na druhej strane, no nastrelil len žrď! V nadstavenom čase sme podobnú 100-percentnú šancu zahodili aj my, Ramirez sa dostal k hlavičke tesne pred domácim gólmanom, opečiatkoval pravú žrď! Po podstatne napínavejšom druhom polčase mohli tri body patriť jednému aj druhému. Aj napriek jasnému držaniu lopty na našej strany je deľba bodov pomerne spravodlivá.

Tretia remíza v ročníku znamená, že bodovať sa nám podarilo na tretí pokus. Je však možné, že sa nám Slovan po 17. kole opäť vzdiali. Po poslednom zápase na pôde súpera v roku 2020 nás čaká aj posledný duel v MOL Aréne. V nej privítame v utorok 15. decembra o 16:00 Senicu.

Bernd Storck, DAC: „Na zápas sme sa pripravovali v náročných podmienkach. Problémy sme mali včera, keď pribudol Schäfer s koronou, kdežto dnes sa nám na zápasovej rozcvičke zranil Nebyla, ktorý má ranu na hlave dlhú 4 cm a skončil v nemocnici. Pred zápasom sme tak narýchlo museli meniť zostavu. Do stretnutia sme napriek všetkému vstúpili dobre, loptu sme mali viac na kopačkách, teda taktika s novou zostavou nám vychádzala. Domáci však hrozili protiútokmi, dostali sa aj do vedenia, no naďalej sme túžili po troch bodov. Mali sme na to aj šance, no dokázali sme aspoň vyrovnať. Ramirez mal žrď v nadstavenom čase, domáci mali tiež svoje šance. Skúšali, čo sa dalo, všetkých ofenzívnych hráčov sme nasadili. 1:1 je takto v poriadku, no mohli sme aj vyhrať.
Ján Haspra, Ružomberok: „Chceli sme využiť situáciu v Dunajskej Strede, ktorá k nám prišla po dvoch prehrách. Mysleli sme si, že budú psychicky trochu nalomení. Prvý polčas bol opatrný z oboch strán. Bez šancí. Do druhého sme už išli s chuťou vyhrať. Podaril sa nám aj gól na 1:0. Potom súper postavil Ramireza do ofenzívy. My sme mali svoje šance, rovnako aj Dunajská Streda. Bláznivé to bolo na oboch stranách. Tak to má byť. Oba tímy chceli vyhrať. Ani jednému remíza nevyhovovala. My tréneri ju nemáme radi, no bod berieme.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Ružomberok - DAC kliknite SEM!!!

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:1 (0:0)