Reportáž: Ružomberok - DAC 1:2 (0:1)

Publikované: 19. september 2021 - 8:57
Nesmierne cenné, ťažko vybojované a tesné víťazstvo.

Z Dolného Liptova si berieme všetky body po tom, čo sme boli svedkami stretnutia plného množstva príležitostí na jednej či druhej strane. S parádnou podporou sto skalných sme ukázali o niečo viac ako súper, a zaslúžene si tak do tabuľky píšeme tri body.

Oproti derby so Slovanom nastala v našej základnej jedenástke jedna zmena, keď Ciganiks prenechal miesto Hahnovi. Od začiatku stretnutia sme sa do súpera poriadne obuli. Už v 2. minúte si po centri Lamkela a hlavičke Andzouanu vlastný gól takmer strelil kapitán Maslo, lopta skončila na žrdi! Nasledovala séria troch rohov a najnebezpečnejší bol posledný. Davisov center si skrotil Beskorovainyi, no chýbala mu väčšia mrštnosť pri zakončení. V siedmej minúte nás vystrašila Takáčova strela k pravej žrdi, Jedlička však bol na správnom mieste. V 13. minúte sme sa už ujali vedenia. Lamkel Ze si pripísal druhú asistenciu v našich farbách, keď loptu z rohového kopu nacentroval na vzdialenejšiu žrď Hahn, od kamerunského legionára sa odrazila k Andzouanovi a ten z bezprostrednej blízkosti vedel, čo s ňou robiť - 0:1. O tri minúty mohol Ružomberok vyrovnať, keď Takáčov center hlavou tečoval Maslo, lopta skončila tesne vedľa bránky. O dva góly sme mohli viesť od 21. minúty, kedy Blackmanov center poslal Hahn z prvej zvnútra šestnástky nad. O dve minúty dostal Takáč prihrávku od Mojžiša ako na podnose, v nebezpečnej pozícii mu však lopta na kopačku nesadla. Obrovskú príležitosť sme premárnili po pol hodine, po dlhom centri sa pred bránkou ocitol osamotený Sharani, ktorému stačilo loptu len doklepnúť, no zaluftoval. Trest takmer prišiel z kontry, na konci ktorej sa ocitol Regáli zoči-voči Jedličkovi, náš brankár nás podržal famóznym zákrokom. V 38. minúte sme zahodili ďalšiu šancu, v závere výbornej akcie dostal loptu do šestnástky Lamkel Ze, ktorý si našiel aj palebnú pozíciu, no predsa len bol v poslednej chvíli zablokovaný. V polčase bohatom na gólové príležitosti mal o tri minúty ďalšiu Takáč, na hranici pokutového územia minul priestor troch žrdí asi o meter. V závere polčasu nás opäť podržal výborný Jedlička. Najprv zasiahol pri strele z ostrého uhla, no excelentný reflexívny zákrok vytiahol najmä pri Regáliho dorážke. Po prvom dejstve sme pri množstve nepresnostiach na oboch stranách zaslúžene vyhrávali.

Do druhej polovice stretnutia sme vstúpili s jednou zmenou. Na trávnik už nenastúpil Sharani a namiesto neho prišiel Krstović. Aj druhý polčas sme začali so šancou. Davis zo štandardky z väčšej vzdialenosti našiel výborne nabiehajúceho Schäfera, ktorému v tutovke chýbalo len usmerniť loptu do priestoru troch žrdí, nikým nestráženému sa mu to o chlp nepodarilo. Súper mohol vyrovnať v 54. minúte, Beskorovainyi si s dvoma útočníkmi naraz neporadil, a tak Takáč z bezprostrednej blízkosti vypálil, no Jedlička nás podržal. O dve minúty hrozili opäť Ružomberčania, Regáli si však na naše šťastie s Gerecom dostatočne zavadzali. Po hodine hry nás Gerec poriadne nachytal, pri štandardke na pol ceste od rohovej zástavy nahral na hranicu pokutového územia Mojžišovi, ktorého si ani jeden hráč nevšimol, našťastie v nebezpečnej pozícii nebol presný. V 64. minúte ukázal Lamkel Ze svoju genialitu, keď po úniku sa dostal do šestnástky, kĺzajúceho sa obrancu aj s loptou šikovne preskočil a nekompromisne zakončil - 0:2. Dlho sme sa z dvojgólového vedenia neradovali. O tri minúty totiž lopta po súperovej štandardke najprv skončila na našej žrdi, odrazila sa späť do ihriska, a to výbornou myšlienkou využil Maslo. Pri ležiacom Jedličkovi totiž lobom šikovne znížil stav stretnutia na 1:2. V 71. minúte mali domáci možnosť vyrovnať, spoza pokutového územia však Kochan nemieril presne. Po viacerých chybách v obrane sme v závere stretnutia mohli pykať, v 88. minúte sme si Kostadinova v šestnástke nepokryli, no osamotený netrafil našu bránku. Na druhej strane mohol definitívne rozhodnúť Szendrei, ktorý po samostatnom nájazde priestor troch žrdí rovnako minul. Keďže to bolo pre tento zápas všetko, tak sme sa pomaly mohli začať radovať z trojbodového zisku.

Aj po treťom víťazstve v ročníku zostávame na 6. mieste, no k súperom sme priblížili. Po Ružomberku prelaďujeme z ligy na pohár, v ktorom v rámci 3. kola vycestujeme v stredu 22. septembra o 15:30 do Komárna. Liga zase pokračuje budúcu nedeľu, kedy v krajskom derby privítame Spartak Trnavu.

Antal Németh, DAC: „Myslím si, že sme začali lepšie, ale niekoľkými jednoduchými chybami v obrannej línii sme domácim veľa pomohli. Ani za stavu 1:0, či 2:0 sme duel nemali pod kontrolou. Kopili sme chyby, kým súper hral veľmi dobre. Dostali sme aj gól a dostali sme sa aj pod tlak. Vo futbale sa stáva, že niekedy máte viac šťastia a niekedy nie. Nehovorím však, že sme si víťazstvo nezaslúžili. Bola fáza, keď sme body strácali aj po lepších výkonoch, teraz sa nám to akoby vrátilo.“
Peter Struhár, Ružomberok: „Diváci videli kvalitné stretnutie s dobrým súperom. Videli mnohé individuality na strane hostí. Ja musím chlapcov za predvedený výkon pochváliť. Boli sme nebezpeční pred súperovou bránkou, mali sme minimálne päť stopercentných šancí, no kvalita v zakončení nie je taká, aká by mala byť. Dnes vyhral šťastnejší celok, ktorý však má svoju kvalitu. Musím prízvukovať, že sme sa opäť posunuli dopredu. Pod mojim vedením sme na domácom trávniku podali v 2. polčase najlepší výkon. Na zápas sme boli dobre kondične pripravení a aj sme si verili. Žiaľbohu, zápasy sa rozhodujú v pokutových územiach, kde sme neboli dostatočne agresívni. Svoje šance premrhali Kostadinov, Regáli, Takáč a ďalší. Mali sme 16 streleckých pokusov, no dali sme len jeden gól. Šťastnejšiemu súperovi tak musím pogratulovať. Niekedy má šťastie aj horší tím.“

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (0:1)