Reportáž: Ružomberok - DAC 1904 0:1 (0:0)

Publikované: 5. marec 2023 - 9:06
Pod Čebraťom nerozkvitla Ruža, ale DAC! Žlto-modrí po jasnej prvopolčasovej dominancii bez výraznejších gólových príležitostí v druhej polovici stretnutia pridali viaceré úspešné prieniky cez pevnú obranu, a tak berú domov všetky tri body. Základnú skupinu v sezóne 2022/23 končia na čele tabuľky aj vďaka fantastickej podpore 301 fanúšikov.

Po poslednom ligovom stretnutí, v ktorom sme doma zdolali Skalicu 2:1, spravil tréner Adrian Guľa v základnej zostave len jednu zmenu. Kružliaka v obrane nahradil Risvanis. Začiatok duelu bol z oboch strán opatrný a vyrovnaný. Bobček na strane domácich a Niarchos za žlto-modré farby sa dostali len do náznakov šancí. Po vyrovnanom úvode sme postupne prebrali opraty zápasu a aj keď sme sa často nevedeli dostať do nebezpečnej pozície, tak bola len otázka času, kedy súper doplatí na pasivitu. Takmer sa tak stalo po polovici 1. polčasu. V 26. minúte sme mali obrovskú príležitosť na skórovanie. Káčer našiel výborným centrom na vzdialenejšej žrdi Kalmára, ktorý však v gólovej pozícii nedokázal z prvej skrotiť loptu. Aj naďalej sme mali jasnú prevahu na lopte, ale proti nesmierne kompaktnému súperovi sme sa už k ďalšej vážnejšej gólovej príležitosti nedostali. Bližšie k rozvlneniu siete sme však za prvé dejstvo boli my, no museli sme sa uspokojiť s bezgólovou remízou.

Druhý polčas začal bez zmeny na jednej i druhej strane. Dlhšie sa nezmenil ani obraz hry. Ružomberok bol stiahnutý na vlastnej šestnástke a my sme sa aj napriek prevahe márne snažili dostať cez pevné obranné múry. Dôležitý moment nastal v 64. minúte, kedy do zápasu nastúpil náš najlepší strelec, uzdravený Krstović. O tri minúty sa aj dostal do zaujímavej príležitosti, keď ho z rohu našiel Gavrić. Lopta mu však nesadla ideálne na kopačku. V 78. minúte sme opäť my boli blízko ku gólu. Nastrelená lopta vypadla z rúk domáceho gólmana a na to skvele zareagoval Nebyla, ktorý sa snažil o dorážku, no predsa len nebol úspešný. Horúco bolo aj o dve minúty. Gavrićov center zo štandardky len tak-tak zobral Frühwald z Risvanisovej hlavy. Grék by dorážal do prázdnej bránky. V 82. minúte sme sa definitívne dočkali. Ramadan, hrdina posledných dní, minútu po nástupe na ihrisko našiel v šestnástke Krstovića, ktorý s patentom na góly našiel voľný priestor, namieril k pravej žrdi a brankár Ružomberka nemal šancu zakročiť – 0:1. Už o dve minúty mohla „Ruža“ vyrovnať. Pred Petrášom sme dostal loptu Bobček, ktorý tiesnený obranou na naše šťastie prestrelil bránku. Domáci vo zvyšku stretnutia, v snahe zaistiť si postup do skupiny o titul, búšili do našich obranných radov, ale k vážnej gólovej príležitosti sme ich už nepustili. Tri body si tak vezieme domov.

Štrnáste víťazstvo v sezóne a pätnásťzápasová séria bez prehry znamenajú, že základnú časť sezóny 2022/23 končíme na čele fortunaligovej tabuľky. Úvod nadstavby je však na programe už budúcu nedeľu 12. marca o 17:30, kedy zavítame na Štiavničky na súboj s domácou Banskou Bystricou.

Hodnotenie trénera

Adrian Guľa, DAC: „Na horúcej ružomberskej pôde sme dosiahli mimoriadne cenné víťazstvo. Bol to dobrý taktický a bojovný zápas s nasadením na oboch stranách. Toto víťazstvo bolo tímové, mužstvo si ho odpracovalo. Teším sa, že po hráčoch, ktorí začínali, predviedli nadstavbu v ofenzíve aj striedajúci Krstović, Ramadan a Nebyla. Teším sa, že sme vyhrali, nevyhráva sa tu ľahko. Gratulujem a ďakujem zaň mužstvu a rovnako ďakujem aj fanúšikom.“

Peter Struhár, Ružomberok: „Musím s trénerom hostí súhlasiť. Videli sme dobré stretnutie, ktoré bolo takticky veľmi dobre zvládnuté z oboch strán, no v konečnom dôsledku sa ukázala kvalita. Dunajská Streda potvrdila, že má najlepšiu obranu. Nedopustila sa ani jednej nevynútenej chyby. My sme hrali podľa našich možností. Myslím si, že sme otupili kvalitu Dunajskej Stredy, mali sme štandardné situácie, pri ktorých sme boli nepríjemní v pokutovom území. Ukázala sa však kvalita Krstovića. Za chvíľu bol v dvoch šanciach. Pri nešťastnom góle sme sa dopustili troch chýb, čo súper, akým je Dunajská Streda, využil. Chalani bojovali celý zápas a je na škodu, že mladí hráči nepremenili svoje šance. Hlavne Bobček by si zaslúžil skórovať, no v stopercentnej príležitosti prestrelil bránku, a tým pádom sme nezískali ani bod.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Ružomberok - DAC kliknite SEM!!!

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:0)