Reportáž: Ružomberok - DAC 4:1 (1:0)

Publikované: 5. marec 2022 - 8:20
„Domov odchádzame naprázdno“ - na lopte DAC mal jasnú prevahu, avšak domáci nebezpečnejší a oveľa efektívnejší. Miestenka do Európskej konferenčnej ligy sa DAC-u tak po priamom súboji o ňu vzdialila. Naďalej však zostávajú na 4. mieste.

Po víťazstve so Žilinou nastala v našej základnej jedenástke jedna zmena, keď v nej Ciganiks nahradil Davisa. Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie, no napriek tomu sme sa k bránke súpera dlho nevedeli priblížiť. Prvá vážnejšia akcia prišla v dvadsiatej minúte a hneď skončila gólom. Domonkos zahral roh Ružomberka presne na Madleňákovu hlavu, ktorý presným zakončením Ricardovi nedal šancu - 1:0. O osem minút sme mohli inkasovať aj druhý gól. Po centri z pravého krídla sme nepokryli Madleňáka, ktorý v gólovej pozícii len o vlas minul ľavú žrď. V 29. minúte sme blízko ku gólu aj my, Pintov center totiž v náročnej pozícii výborne umiestnil Hahn, no Krajčírik sa kvalitným zákrokom predsa len nedal zaskočiť. O šesť minút poslal Ciganiks parádnu kolmicu medzi azda päť hráčov na Hahna, no János túto príležitosť na zakončenie nevyužil. V 40. minúte zahral Domonkos ďalšiu nebezpečnú štandardku. Výborne sa uvoľnil a nikým nekrytý na center nabiehal Regáli, na bližšej žrdi mu však asi krok chýbal k dorazeniu lopty. V úvodnom dejstve sme síce dominovali na lopte, no smerom dopredu nám viazla koncovka. Domáci boli efektívnejší, a tak polčas odohrávajúci sa prevažne medzi šestnástkami vyhrali.

Úvod druhého dejstva bol ako z hororu. Hneď v 46. minúte Muhamedbegovic po centri spracoval loptu rukou, no keďže sa odrazila k súperovi, tak Gerec ju rovno mohol doraziť - 2:0. Hneď potom sa časť reflektorov vypla, a tak sa päť minút nehralo. Druhý polčas sprevádzalo aj sneženie, no obraz hry sa nezmenil. V 65. minúte sme opäť inkasovali, Veselovský prišiel o loptu a Domonkos zavelil do rýchlej kontry. Vďaka tomu sa domáci dostali do prečíslenia traja na dvoch, náš odchovanec v správny čas nahral loptu Bobčekovi, ktorého Kružliak nestihol dostúpiť a Ricardo gólu tiež nedokázal zabrániť - 3:0. O šesť minút Bobček dostal loptu do samostatného nájazdu, v ktorom mu Ricardo vybehnutím našťastie zvládol zmenšiť strelecký uhol, a zakončil tak len tesne vedľa pravej žrde. V 72. minúte bol Krstović vysunutý do nádejnej pozície, ale, žiaľ, stál v tesnom ofsajde. O šesť minút sa nám podaril aspoň čestný zásah. Po Krstovićovom pase Baloghovi Mojžiš nechcene posunul loptu presne na Moumouho kopačky a ten s chladnou hlavou šikovne umiestnil loptu k pravej žrdi - 3:1. V 87. minúte mal Krstović šancu znížiť na gólový rozdiel po Pintovom centri, no Krajčírik tento pokus skrotil. Za nevyužitú šancu sme zároveň boli potrestaní. O dve minúty sa Boďovi v šestnástke podarila šikovná otočka, po ktorej už bez väčších problémoch zakončil ku vzdialenejšej žrdi, ku ktorej sa Ricardo nestihol premiestniť - 4:1. Množstvo minút sa v 2. polčase nehralo, a tak sa nadstavovalo až 8 minút. Nestalo sa však už nič vážne, a tak sme museli prijať drsnú prehru o tri góly.

Aj po siedmej prehre v ročníku a prvej v nadstavbovej skupine o titul zostávame na 4. mieste. Ďakujeme všetkým 25 fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť aj do mrazivého prostredia. Najbližšie sa predstavíme na domácej pôde, kde v krajskom derby privítame Spartak Trnavu v nedeľu 13. marca o 17:00.

Hodnotenie hlavného trénera
Joao Janeiro, DAC: „Po prvom polčase sme cítili, že výsledok, a teda, že sme prehrávali, nebol férový. Mali sme šance, no nedokázali sme ich využiť. Druhý polčas sme začali zle. Neboli sme koncentrovaní, a tak sme dostali gól po 30-40 sekundách. Od toho momentu to už bol iný zápas. Ak chcete vyhrať, tak musíte hrať inak. Prechodová fáza bola tá, ktorú domáci lepšie zvládli a vďaka ktorej mali šance. My sme sa tiež snažili, ale nedarilo sa nám. Nejaké šance sme mali, ale nedokázali sme ich premeniť tak ako súper.“

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 4:1 (1:0)
Fortuna liga, 1. kolo, nadstavbová skupina o titul, 4.3.2022, 17.00 h

Góly: 20. Madleňák 1:0, 46. Gerec 2:0, 65. Bobček 3:0, 78. Moumou 3:1, 88. Boďa 4:1
Rozhodovali: Kráľovič - Pozor, Vorel, 633 divákov
ŽK: 67. Bobček - 67. Balić, 67. Muhamedbegovic
DAC: Ricardo - Pinto, Kružliak (K), Muhamedbegovic, Ciganiks - Andzouana (56. Moumou), Nebyla, Balić (77. Dimun), Sharani (56. Veselovský) - Hahn (77. Balogh), Krstović
Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák - Lichý (90+7 Rakyta), Domonkos (69. Luterán) - Gerec (K) (69. Rymarenko), Bobček (80. Múdry), Regáli (90+7 Matej) - Boďa

Držanie lopty: 35% - 65%
Strely: na bránu 4:4, mimo 5:1
Priame kopy: 14:18