Reportáž: Slovan - DAC 1904 2:1 (0:0)

Publikované: 10. apríl 2023 - 10:00
Derby nepomohlo rozlúštiť otázku ohľadom majstra. Proti obhajcovi titulu a najväčšiemu rivalovi nebol DAC horším celkom, no napriek tomu si dnes do tabuľky nepripísal ani jeden bod a naopak Slovan sa dotiahol na rozdiel troch. Boj o titul zostáva naďalej dramatický, no v prvom rade v rukách žlto-modrých. Klub ďakuje za podporu fantastickým 614 žlto-modrým fanúšikom!

V porovnaní s posledným stretnutím nastali v našej základnej zostave tri zmeny a, žiaľ, zakaždým je reč o nútených úpravách. Krstović, Gavrić aj Ramadan vypadli pre zranenie a namiesto nich dostala dôveru trénera Adriana Guľu trojica Niarchos, Mendez a Kalmár. Prvý strelecký pokus vyslal Lovat už v tretej minúte, ľavú žrď však minul asi o meter. Veľmi blízko ku gólu sme boli v 11. minúte, kedy Kalmárov center z priameho kopu odvrátili Slovanisti presne na Dimuna, ktorý loptu poslal späť do šestnástky a Brunettiho hlavičku následne vyrazil De Marco až z bránkovej čiary. De Marco sa činil aj o šesť minút. V tom čase sa v dobrej pozícii v šestnástke ocitol Blackman, ktorého v poslednej chvíli stihol zablokovať. V ďalších minútach prebiehal duel v notách pravého derby. Videli sme množstvo súbojov na ostrie noža, odplácania, ošetrovania a hru medzi šestnástkami. Rozhodca Kráľovič mal čo robiť, aby sa mu súboj nevymkol z rúk. O rozruch sa postaral až Blackman v 38. minúte, kedy z ostrého uhla zakončil tesne vedľa. Záver polčasu priniesol ďalšie súboje, ale väčšiu gólovú príležitosť už nie. Do kabín sme po pomerne vyrovnanom priebehu zišli spokojní za bezgólovej remízy.

Druhá polovica stretnutia začala bez zmien na ihrisku. Rovnako sme nevideli ani rozdielny obraz hry. Svedkami sme boli množstva tvrdých súbojov na oboch stranách a kariet prakticky len na našej. Slovan sa pre zmenu snažil častejšie ohrozovať našu bránku, ale jeho hráči pálili nepresne. Derby sa začalo krájať po hodine hry. V 64. minúte prijal Pinto prihrávku v šestnástke, no nahral ju lepšie postavenému Kalmárovi, ktorý loptu prekrásne umiestnil k ľavej žrdi – 0:1. Gól nanešťastie pomohol domácim. Z ďalšej akcie už vyrovnali, keď Čakvetadzeho center prepadol na Čavrića, ktorý nikým nekrytý nemal problém poslať loptu za Petrášov chrbát – 1:1. V 69. minúte, a teda do piatich minút, „belasí“ dokonali krutý obrat. V akcii bol Medveděv, ktorý ušiel po pravom krídle, centrom našiel voľného Abubakariho pred našou bránkou, a ten nemal problém pridať hlavou druhý gól – 2:1. V 82. minúte Blackman naservíroval loptu ako na podnose Niarchosovi, ale náš útočník v gólovej pozícii hlavou tesnulinko minul pravú žrď. Ani v predĺžení sme neboli ďaleko od vyrovnania, Káčerovi však nakoniec nebola dopriata strela. V zápase, v ktorom sme neboli horší, sme nakoniec museli prijať negatívny výsledok.

Aj po tretej prehre v ročníku a strate magickej a rekordnej 18-zápasovej neporaziteľnosti zostávame na čele tabuľky s trojbodovým náskokom. Divoký priamy súboj o titul sa skončil, no otázka ohľadom majstra Slovenska je naďalej otvorená. Najbližšie sa pri jej lúštení vidíme v piatok 14. apríla o 17:30, kedy privítame Podbrezovú.

Adrian Guľa, DAC: „Myslím si, že sme videli veľmi zaujímavý zápas dvoch kvalitných mužstiev. Z môjho pohľadu bol náš výkon veľmi kvalitný a solídny v oboch polčasoch. Po našom góle sme však stratili koncentráciu a to je pre nás škola do ďalších zápasov, aby sme boli ešte viac precízny v detailoch. Sami sebe aj fanúšikom sme zároveň ukázali, že sme fyzicky aj technicko-takticky pripravení, aby sme do konca bojovali s tak silným tímom ako je Slovan. Myslím si, že po tomto dueli tímovosť vzrastie aj stratou Krstovića, Gavrića a Ramadana. Ukázalo sa, že všetci sú mimoriadne dôležití v dlhodobej súťaži. Ďakujem, že fanúšikovia stáli za nami. Chvíľu sme boli naozaj vo fantastickej pozícii, ale nakoniec sme prehrali po dlhšej dobe. Treba sa do toho teraz oprieť, vyhrať najbližšie stretnutie a ísť ďalej od zápasu k zápasu.“
Vladimír Weiss st., Slovan: „Z môjho pohľadu emočného, taktického a čo sa týka kvality, tak v danej situácii sa jednalo o najťažší a najkvalitnejší zápas sezóny. Trnava, Bazilej ani ďalší európsky súperi nás neprinútili tak veľmi siahnuť na dno síl. Dunajská Streda hrala vynikajúco. Proti nám hrá každý tím na 120%. Ako aj spomínal tréner hostí, tak mu chýbal prakticky celý útok. Hráči, ktorí ich nahradili, boli prínosom. Tak by to malo byť aj u nás, no nie všetci hráči to potvrdili. S výsledkom som spokojný. Dunajskej Strede sme výsledkom 2:1 zobrali už takmer istý titul. Takto je liga otvorená, čaká nás 6 kôl a liga sa prakticky začala. Teraz máme výsledok vo svojich rukách rovnako ako náš súper. Vychádza mi to na boj do posledného kola, keďže sa pravdepodobne potkneme my aj súper. Dôležité bude teraz nastavenie v hlavách a je na nás tréneroch, aby sme hráčov čo najlepšie pripravili. Dnes sa nám to obom podarilo. Dnes bola výborná kulisa z oboch strán, všetky góly boli excelentné, a tak verím, že ľudia pred obrazovkami aj na tribúnach si prišli na svoje.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Slovan - DAC kliknite SEM!!!

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:1 (0:0)