Reportáž: Slovan - DAC 1904 3:1 (1:0)

Publikované: 11. apríl 2022 - 8:10
Napriek enormnej snahe DAC odchádzal domov bez bodu. Po vydarenom prvom polčase, v ktorom s lídrom Fortuna ligy odohrali vyrovnanú partiu, nezachytili úvod druhého dejstva a potom sa už ťažko dostávali do zápasu.

Ďakujeme našim 113 prítomným fanúšikom, že nás mohutne hnali dopredu.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Vypadol zranený Balić a tréner Janeiro na lavičku posadil Veselovského a Andzouanu. Namiesto nich dnes dostali príležitosť predviesť sa Nebyla, Krstović a Szánthó. Do stretnutia sme vstúpili dobre, prví sme pohrozili. V šiestej minúte dostal do nebezpečnej pozície center na hlavu Szánthó, loptu však namieril presne na brankára. Hrozili sme aj o minútu neskôr, Pinto tvrdo vypálil z ostrého uhla, no Chovan stál na správnom mieste. Ďalšia vážnejšia príležitosť prišla až v 21. minúte a tentokrát pohrozil Slovan. Šaponjič sa dostal k strele popri brániacom Muhamedbegovicovi, tvrdo vypálil k pravej žrdi, no výborným zákrokom sa predviedol Veszelinov. O šesť minút sa už domáci ujali vedenia, no podľa priebehu dosť nečakane. Loptu cez stred ihriska chcel poslať do bezpečia Szánthó, no namiesto toho ju nahral priamo na Zmrhalove kopačky, ktorý zamieril k ľavej žrdi, kde Veszelinov nestihol zakročiť - 1:0. Šancu vyrovnať sme mali v 36. minúte, kedy sa Verlinden dostal do gólovej príležitosti, tiesnený však poslal loptu len do bočnej siete. Aj o tri minúty sme hrozili, Szánthó si pripravil streleckú pozíciu po zasekávačke, no Kašia sa v poslednej chvíli hodil do zakončenia. Pre prvý polčas to bolo všetko, a tak sme do kabíny zišli nespokojní, pretože sme prehrávali nezaslúžene. Dokázali sme si však, že aj s lídrom môžeme hrať vyrovnanú partiu.

V polčase nastalo v našom mužstve striedanie, Szánthó šiel dole a namiesto neho nastúpil Andrezinho. Druhú polovicu stretnutia sme odštartovali najhoršie ako sme mohli. Mali sme síce úvodný výkop a hneď sme sa pustili do útoku, no zabudli sme brániť. Po rýchlej kontre Mustafič nacentroval loptu priamo na voľného Rabiuho, ktorý mal dostatok priestoru a času na gólové zakončenie - 2:0. V 59. minúte sa Rabiu pustil do útoku po pravom krídle nikým neatakovaný, a tak bez problémov nahral Mustafičovi do šestnástky, ktorý z prvej šikovne umiestnil loptu k pravej žrdi - 3:0. V 71. minúte sme mohli inkasovať štvrtý gól, Mustafič pred našou bránkou našiel absolútne nekrytého Šaponjiča, ktorý však v tutovke nastrelil brvno! O päť minút Sharani dal takmer gól z mŕtveho uhla, tesne minul a nakoniec z toho bol priamy kop zahraný mimo troch žrdí. V 80. minúte sme prepálili našu najväčšiu príležitosť na skórovanie, Pinto našiel z pravého krídla absolútne voľného Ciganiksa, ktorý však v gólovej pozícii nebol presný. O šesť minút lopta šla od ľavej strany cez hlavičku Čavriča k Šaponjičovej hlave a z nádejnej pozície nad. Nadstavený čas priniesol aspoň náš čestný gól, Andrezinho zahral roh netradične po zemi pred pokutového územie na Dimuna, ten vystrelil z prvej a aj keď poslal slabší pokus, Sharani šikovne zmenil smer lopty v poslednej chvíli - 3:1.

Napriek ôsmej prehre v ročníku zostávame na 4. mieste. Po derby proti nášmu najväčšiemu rivalovi sa vraciame späť do našej krásnej MOL Arény, kde Žilinu privítame v sobotu 16. apríla o 18:00.

Hodnotenie trénera
Joao Janeiro, DAC: „Myslím si, že sme videli dobrý, zaujímavý zápas. Škoda, polčasový výsledok 0:1 bol sklamaním pre nás, pretože sme mali gólové šance. Urobili sme v ňom jednu chybu a tú Slovan potrestal. V druhom polčase sme mali loptu na začiatku a po päťdesiatich sekundách sme inkasovali. Aj potom sme šli za dobrým výsledkom, všetko bolo otvorené. Zápas mohol skončiť výsledkom 4:0, 3:2 aj 2:5. Slovan bol dnes veľmi šikovný s využívaním svojich príležitostí.“

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:1 (1:0)