Reportáž: Spišská Nová Ves - DAC 1904 0:3 (0:0)

Publikované: 7. november 2023 - 18:40
Povinný postup medzi najlepšiu osmičku Slovnaft Cupu je spečatený. Zároveň DAC si naprieč súťažami pripísal štvrté víťazstvo v rade. Spišská Nová Ves však do úvodného gólu vzdorovala, dostupovala žlto-modrých, jednou vážnejšou šancou ich vystrašila a postup im ani omylom lacno nedarovala. Všetko zlomil Goureho gól, ku ktorému sa pridali Čermák s Trusom.

Oproti košickému ligovému stretnutiu spravil náš tréner Adrian Guľa v základnej zostave len jednu zmenu. Na striedačke zostal Dimun a namiesto neho sa do úvodnej jedenástky vrátil Káčer. Nastúpili sme prakticky v najsilnejšom zložení, čím sme od začiatku vyslali signál, že v pohári nič nechceme podceniť. Aktívnejšie sme aj vstúpili do stretnutia, ale v desiatej minúte mohli otvoriť skóre domáci. Konkrétne Etim sa po kolmici dostal do nebezpečnej pozície v našej šestnástke, ale v rozhodujúcej chvíli zaluftoval. Slušný ďalekonosný pokus vyslal na bránku zase Brunetti, ale tento pokus sa medzi tri žrde nezmestil. Polčas sa niesol v znamení húževnatého a nabudeného súpera, ktorý zvládal dostupovať a bojovať pri našich útočných chúťkach. Boli sme teda svedkami len minima gólových príležitostí. Jedna prišla v 42. minúte, kedy sa Romero ocitol v zaujímavej pozícii. V rozhodujúcom momente ale poslal len malú domov. V samotnom závere prvého polčasu sme dokonca mohli aj inkasovať. Pri rýchlej kontre zvládol Škovran vysunúť do samostatného nájazdu Vakulinskyiho, ktorý sa v tutovke zoči-voči Popovićovi nepresadil, respektíve bol vychytaný. Keďže ani my sme nevyužili závar v šestnástke po rohovom kope, ktorý zahral Čermák po základnom hracom čase, tak sa úvodná polovica stretnutia zákonite skončila bezgólovou remízou.

Do druhého dejstva sme sa pustili s dvoma zmenami. V šatni zostali Romero s Káčerom a namiesto nich nastúpili Vitális s Dimunom. Výsledok sa dostavil už v 55. minúte. Goure znenazdajky vypálil na bránku, Baláž si síce siahol na loptu, ale tá aj s dávkou nášho šťastia prepadla cez jeho rukavice – 0:1. O štyri minúty sme sa mohli dostať do dvojgólového vedenia. Čermák zahral štandardku z ostrého uhla, odkiaľ loptu umiestnil presne na Brunettiho hlavu, po čom zazvonilo brvno! Od 64. minúty nám bolo podstatne veselšie. Čermák po vysunutí Vitálisom parádne namieril k vzdialenejšej žrdi, kde Baláž nemal šancu na zákrok – 0:2. Andzouana hrajúci v skvelej forme mohol dať ďalší zo svojich gólov v 69. minúte. Napriahol na hrane pokutového územia, no a jeho presný pokus odhlavičkoval až jeden z domácich obrancov. O päť minút na Brunettiho center nedočiahol Gruszkowski, no aj vďaka tomu nakoniec opečiatkovala ľavú žrď. V 78. minúte sa do rýchlej kontry a prečíslenia pustili Barišić s Trusom, vymenili si loptu, aby ju druhý menovaný umiestnil k pravej žrdi, kde Baláž opäť nemal nárok na zákrok – 0:3. V 84. minúte si po nedostúpení od súpera vyskúšal ľavačku Herc a po ňom aj Mendez, ale ich pokusy sa do priestoru troch žrdí nezmestili. Keďže o štyri minúty neskončila ani Havrylenkova ľavačka za Popovićovim chrbátom, tak stav 0:3 sa stal konečným.

Aj v náročnejšom osemfinálovom zápase Slovnaft Cupu proti už druholigovej Spišskej Novej Vsi sme povinný postup spečatili, a tak sa po štvrtom víťazstve v rade môžeme tešiť na ligu. Na našom štadióne hostíme Ružomberok v sobotu 11. novembra o 15:00. Štvrťfinále Slovnaft Cupu je zase na programe v budúcom roku.

Adrian Guľa, DAC: „Najdôležitejšie je, že sme splnili cieľ po zlepšenom výkone v druhej časti. Boli sme v nej rýchlejší aj presnejší. Pomohol nám otvárací gól, ktorý bol síce šťastný, ale padol. Potom sme už zápas viac kontrolovali. Dôležité je, že sme si cez polčas povedali, že nie jeden, ale dva alebo tri góly treba streliť a to chalani splnili. Som rád za postup. Boli sme v úlohe veľkého favorita a s tým treba pracovať aj keď napríklad nevyjde prvý polčas, súper má sily, je ťažký terén a je to pomalé. Vtedy môže pohroziť aj z protiútoku, či po štandardke. Na to sme v druhom polčase perfektne reagovali. Ceníme si tento postup aj keď sme ho dosiahli s druholigistom. Aj tí vedia byť veľmi nepríjemní. Okrem toho, že sme vyhrali, sme si udržali aj čisté konto a strelili sme tri góly. Splnili sme tým cieľ a od zajtra sa sústreďujeme už na sobotný ligový zápas.“
Branislav Ondáš, Spišská Nová Ves: „Radosť hrať doma s Dunajskou Stredou, bol to futbalový sviatok. Naozaj sme sa tešili, že sme dostali takého atraktívneho súpera. Snažili sme sa na nich pripraviť čo najlepšie a odohrali sme výborný prvý polčas, v ktorom sme mohli ísť aj do vedenia, no nevyužili sme našu veľkú šancu. Rozhodujúcim momentom však bol prvý inkasovaný gól, čo Dunajskú Stredu dostalo do pohodlnej zóny. Potom si to už dokázali ustrážiť.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Spišská Nová Ves - DAC kliknite SEM!!!

FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:3 (0:0)