Reprezentanti v akcii: Panama zostáva v hre o postup na MS

Publikované: 3. február 2022 - 15:49
Na prelome januára a februára odohrala Panama tri stretnutia kvalifikácie o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta. Eric Davis prispel k víťazstvu nad Jamajkou gólom.

V severnej aj južnej Amerika sa hrali na prelome prvých dvoch mesiacov tohto roka stretnutia kvalifikácie o postup na MS 2022. V akcii bola aj Panama, ktorej španielsky tréner Thomas Christiansen opäť povolal do svojho kádra dvojicu našich futbalistov Erica Davisa a Cesara Blackmana.

Panamčania boli po ôsmych hracích dňoch v zóne CONCACAF (Severná a Stredná Amerika, Karibik) na štvrtej priečke a čakali ich tri stretnutia, z toho dve na ihriskách priamych tabuľkových susedov. Prvé tri tímy postúpia do Kataru priamo, štvrté miesto zaručuje interkontinentálnu baráž proti víťazovi oceánskej zóny.

Davis a spol. najskôr nastúpili v Kostarike, ktorej patrí 5. priečka. Domáci vyhrali 1:0 gólom veterána Bryana Ruiza zo 65 minúty. Domáci súboj proti Jamajke dopadol pre Panamčanov lepšie, aj vďaka gólu nášho ľavého obrancu zvíťazili 3:2. Eric Davis najskôr v 8. min nepremenil penaltu, ale v 51. min strelil druhý gól svojho tímu. Bol to jeho 5. presný zásah v najcennejšom drese, druhý v rámci aktuálnej kvalifikácie. Zaujímavé je, že Davis strelil štyri zo svojich piatich reprezentačných gólov v priebehu posledných siedmych mesiacov.

V noci na dnes ukončila Panama prvý reprezentačný zraz roka a v priamom súboji o tretiu priečku prehrala v Mexiku 0:1. O výsledku rozhodla penalta útočníka Wolverhamptonu Raula Jimeneza z 80. minúty.

Eric Davis absolvoval vo všetkých troch súbojoch plných 90 minút, Cesar Blackman zostal zakaždým len na lavičke náhradníkov. Obaja pricestujú do Dunajskej Stredy zajtra a v sobotu by už mali byť k dispozícii trénerovi Joaovi Janeirovi.

Po 11 odohraných stretnutiach zostáva Panama na 4. priečke, pričom na druhé USA a tretie Mexiko stráca 4 body, pred piatou Kostarikou má náskok jedného bodu. V záverečných troch stretnutiach v závere marca najskôr privítajú posledný Honduras, následne pocestujú do USA a na záver si doma zmerajú sily s lídrom tabuľky Kanadou, ktorá je už jednou nohou na svojom prvom svetovom šampionáte od roku 1986.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov DAC-u v prvom asociačnom termíne roka 2022:
Eric Davis, Cesar Blackman (Panama) - kvalifikácia o postup na MS 2022
piatok 28.1.2022, 03.05 hod, San José: Kostarika-Panama 1:0 (0:0) Davis 90 minút, Blackman náhradník
sobota 30.1.2022, 23.05 hod, Panama City: Panama-Jamajka 3:2 (1:1) Davis 90 minút, 1 gól, Blackman náhradník
streda 3.2.2022, 04.00 hod, Mexico City: Mexiko-Panama 1:0 (0:0) Davis 90 minút, Blackman náhradník