Reprezentanti v akcii: súhrn marcových vystúpení našich futbalistov

Publikované: 31. marec 2022 - 15:07
V marci zasiahli futbalisti klubu DAC do 11 medzinárodných stretnutí. V piatich išlo o body do kvalifikačných tabuliek, v šiestich prípadoch sa jednalo o prípravu.

Takmer 700 minút a jeden gól. Taká je bilancia našich hráčov v reprezentačných výberoch počas marcového asociačného termínu. Celkovo dostalo pozvánku 6 hráčov z kádra nášho A-tímu a 1 z MOL Akadémie.

Boje o postup na koncoročné MS v Katare sa skončili už aj v zóne CONCACAF. Panama išla do posledného trojzápasu zo 4. pozície, ale pripísala si len štyri body a klesla na prvú nepostupovú priečku. Priamo na šampionát totiž postupujú prvé tri tímy a štvrtý si zahrá interkontinentálnu baráž proti víťazovi oceánskej zóny.

Panama skončila piata, keď dôležité body stratila doma proti poslednému Hondurasu a po následnej vysokej prehre v USA sa jej sny o druhej účasti na MS v rade definitívne rozplynuli. Menšou náplasťou na sklamanie bolo víťazstvo v záverečnom dueli proti víťazovi zóny Kanade. Eric Davis vynechal prvý zápas pre trest, v ďalších dvoch absolvoval kompletnú minutáž. Cesar Blackman dostal príležitosť v súboji s Kanadou, odohral druhý polčas.

Tímy do 21 rokov bojujú o postup na ME 2023 a táto kvalifikácia sa týkala štyroch hráčov DAC-u. Z nich hral v základnej zostave iba Nikola Krstović, ktorý s kapitánskou páskou na rukáve prispel k cennej remíze proti Taliansku. V oboch zápasoch Slovenska nastúpil Sebastian Nebyla, proti Španielsku sa presadil aj peknou gólovou hlavičkou, ktorou pečatil výsledok na 2:3 pre favorizovaných hostí.

Nikola Krstović sa po zápase v drese U21 pripojil k prvému výberu Čiernej Hory a v prípravnom stretnutí proti Grécku si odkrútil debut v reprezentačnom áčku. Pri víťazstve 1:0 hral 61 minút.

Spomedzi hráčov akadémie zastupoval náš klub na medzinárodnej scéne Mikuláš Demjanovič. Najlepší strelec dorasteneckej ligy sa s reprezentačnou osemnástkou zúčastnil prípravného turnaja v Portugalsku a zasiahol do všetkých troch zápasov mužstva, dvakrát ako člen základnej zostavy.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov DAC-u v marcovom asociačnom termíne::

Eric Davis, Cesar Blackman (Panama) - kvalifikácia o postup na MS 2022
piatok 25.3.2022, 02.05 hod, Panama City: Panama-Honduras 1:1 (1:0), Davis trest, Blackman náhradník
pondelok 28.3.2022, 01.00 hod, Orlando: USA-Panama 5:1 (4:0) Davis 90 minút, Blackman náhradník
štvrtok 31.3.2022, 03.05 hod, Panama City: Panama-Kanada 1:0 (0:0) Davis 90 minút, Blackman 45 minút

Nikola Krstović (Čierna Hora U21 a A) - kvalifikácia o postup na ME 2023 a príprava
piatok 25.3.2022, 18.30 hod, Podgorica: Čierna Hora U21-Taliansko U21 1:1 (1:1) Krstović 90 minút
pondelok 28.3.2022, 20.00 hod, Podgorica: Čierna Hora-Grécko 1:0 (0:0) Krstović 61 minút

Andrejs Ciganiks (Lotyšsko) - príprava
piatok 25.3.2022, 13.00 hod, Ta´ Qali, Malta: Lotyšsko-Kuvajt 1:1 (0:1) Ciganiks 90 minút
utorok 29.3.2022, 13.00 hod, Ta´ Qali, Malta: Azerbajdžan-Lotyšsko 0:1 (0:0) Ciganiks 62 minút

Sebastian Nebyla (Slovensko U21) - kvalifikácia o postup na ME 2023
piatok 25.3.2022, 16.00 hod, Žilina: Slovensko-Severné Írsko 2:1 (1:0) Nebyla 12 minút
utorok 29.3.2022, 16.00 hod, Žilina: Slovensko-Španielsko 2:3 (1:1) Nebyla 10 minút, 1 gól

Dániel Veszelinov (Maďarsko U21) - kvalifikácia o postup na ME 2023
štvrtok 24.3.2022, 16.30 hod, Budapešť, Hidegkuti Nándor Stadion: Maďarsko-San Maríno 4:0 (3:0) Veszelinov náhradník
utorok 29.3.2022, 16.00 hod, Zabrze: Poľsko-Maďarsko 1:1 (0:1) Veszelinov náhradník

Mikuláš Demjanovič (Slovensko U18) - príprava
piatok 25.3.2022, 15.00 hod, Amarante, Portugalsko: Severné Macedónsko-Slovensko 0:0, Demjanovič 45 minút
nedeľa 27.3.2022, 15.00 hod, Póvoa de Varzim, Portugalsko: Gruzínsko-Slovensko 0:0, Demjanovič 27 minút
utorok 29.3.2022, 12.00 hod, Lousada, Portugalsko: Portugalsko-Slovensko 3:0 (1:0) Demjanovič 67 minút