Back to top

Rezort školstva bude o maturitách informovať najneskôr začiatkom marca

Publikované: 19. november 2020 - 7:05
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR by malo o maturitných skúškach informovať začiatkom budúceho roka, najneskôr začiatkom marca. Vo vysielaní na sociálnej sieti to uviedol šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.
Rezort školstva bude o maturitách informovať najneskôr začiatkom marca

Zároveň tvrdí, že maturity by sa nemali konať tak, ako v školskom roku 2019/2020. "Išlo o jednorazové riešenie, kde sme boli aj v časovom sklze," povedal minister. Ako dodal, teraz budú sledovať situáciu a na základe jej vývoja rozhodnú o ďalšom postupe.
 

"Každopádne zmeny v maturite by sme určite neoznamovali v takomto výraznom predstihu, lebo je to polroka pred maturitami. Vývoj je veľmi hektický a mení sa z týždňa na týždeň. Nechceme niečo vysloviť a následne sa to zmení," uviedol minister školstva.

Podľa sprievodcu školským rokom 2020/2021 sú písomné maturitné skúšky naplánované od 16. do 19. marca 2021. Termíny ústnych maturitných skúšok určí odbor školstva okresného úradu od 17. mája do 4. júna.

Celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka základných škôl sa zatiaľ podľa šéfa rezortu školstva uskutoční tak, ako je naplánované, teda 24. a 25. marca 2021. O prípadnej zmene bude rezort školstva informovať.

(Felvidék.ma/teraz.sk)

Toto ste už čítali?

Cookies