
Štandardná výška prídavku na dieťa je 60 eur, táto suma sa však podľa Tomáša zvýši o 110 eur. Tento príspevok im bude vyplatený v októbri.
Informoval o tom ešte v septembri minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš na sociálnej sieti.
Nárok na tento finančný príspevok majú rodičia detí, ktoré prvýkrát nastúpili do prvého ročníka základnej školy.
Prídavok na dieťa im bude za september vyplatený tento mesiac. Poberatelia si nemuseli podávať ani žiadosť.
Hlavným dôvodom jednorazového zvýšeného príspevku, ktorý úrady poskytujú od roku 2019, bolo finančne uľahčiť rodičom prvákov nástup do základnej školy.
ma7.sk/tvnoviny.sk
Toto ste už čítali?
Privítali najmenších obyvateľov nášho mesta
Vo štvrtok, 18. júna, privítalo vedenie mesta najmladších...
Letné prázdniny bez extrémneho tlaku: Župa v spolupráci s IPčkom pripravuje špeciálny workshop
Leto sa blíži a s ním aj obdobie prázdnin, ktoré môže byť...
