Back to top

Rok a pol vysnívaný na plátno

Publikované: 4. september 2022 - 18:06
Pandémia, s ňou súvisiace obmedzenia a uzatvorenia za posledné dva roky priniesli zmeny do životov mnohých ľudí. Našli sa však aj takí, ktorí popri negatívnych vplyvoch - možno aj vďaka zatvorenosti – boli schopní rozšíriť svoje hranice, objaviť v sebe talent, ktorý sa v nich skrýva. Veronika Füzéková je žiarivým príkladom tohto sebaobjavovania, o čom svedčí aj výstava, ktorú v piatok otvorili v Žitnoostrovskom múzeu.
Rok a pol vysnívaný na plátno

„Covid, spolu s obmedzeniami a uzatvoreniami, vtrhol do života Veroniky Füzékovej, tak ako do životov ľudí na celom svete. Počas dlhých dvoch rokov mnohí zrazu nevedeli, čo si počať doma, za zatvorenými dverami, medzi štyrmi stenami. Veronika sa k existujúcej situácii rozhodla postaviť tým najlepším možným spôsobom“, uviedla neprofesionálnu výtvarníčku Edita Tilajčíková, moderátorka vernisáže.

Vďaka svojmu optimistickému, v dobrom zmysle pozitívnemu prístupu začala svoje pocity, spomienky a svet okolo seba maľovať na plátno. Ako sama priznáva, aj ju prekvapilo, ako ju tento nový koníček pohltil.

Výstava Prvý rok - Vercsi predstavuje návštevníkom kyticu malieb vytvorených rôznymi technikami v priebehu uplynulého roka a pol, „aby popri množstve zlých a ťaživých vecí, ktoré človek počuje a zažíva, bolo aj niečo dobré, niečo, čo poteší“.

Rodinnú atmosféru vernisáže ďalej spríjemnil spev Rebeky Vargovej.

Naše zábery z vernisáže výstavy si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies