Back to top

Rossi povedie DAC do 19. júla!

Publikované: 2. júl 2018 - 15:16
Otázka ohľadom trénera DAC-u sa každým dňom rozjasňuje. Aktuálne je známe, že Marco Rossi zostáva s našim mužstvom až do odvetného stretnutia s Dinamo Tbilisi.

Po prijatí ponuky Maďarského futbalového zväzu sa Marco Rossi stal trénerom A-mužstva maďarskej reprezentácie na najbližšie dva roky. Náš klub sa so súčasným koučom dohodol, že tím DAC povedie až do vymenovania jeho nástupcu.

Dostali sme sa tak do novej situácie, kde sme sa museli začať obzerať po nástupcovi úspešného trénera, ktorý priviedol náš klub po 25 rokoch do pohárovej Európy. Začali sme študovať zoznam kandidátov aj s niekoľkými zvučnými menami, z ktorých by mal vzísť nový kouč DAC-u.

Na všetky potrebné úkony sme si vzali dostatok času. S kandidátmi sme si podrobne rozdiskutovali naše a ich predstavy o vedení mužstva, pretože je veľmi dôležité nájsť správneho kandidáta, ktorý by mohol stavať na práci trénerského štábu na čele s Marcom Rossim.

Aktuálne sme sa dostali do záverečnej fázy, v ktorej zostali už len dvaja ašpiranti. Zo širokého okruhu nami sledovaných a aj samostatne prihlásených kandidátov by mal vzísť Marcov nástupca do konca týždňa.

Je však známe, že Marco Rossi povedie mužstvo počas kompletného prvého predkola Európskej ligy. Zostáva s nami do 19. júla, teda počas domáceho, ale aj odvetného stretnutia s Dinamo Tbilisi,“ uviedol športový riaditeľ klubu Jan Van Daele.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies