Back to top

Rozvíjanie kúpeľov s novými výzvami

Publikované: 20. máj 2019 - 15:13
Rozvoj kúpeľov Thermalpark v uplynulých rokoch sa v roku 2018 ešte posilnil – zaznelo na tlačovej besede po štvrtkovom valnom zhromaždení.
Rozvíjanie kúpeľov s novými výzvami

Primátor Hájos Zoltán uviedol, že spoločnosť vo vlastníctve mesta vykazovala v minulých rokoch  výborné výsledky, z čoho vidno, že vývoj ide správnym smerom. Rok 2018 bol v histórii najúspešnejším rokom, a to nielen z hľadiska úrovne návštevnosti, keď vlani prišlo do Thermalparku 428 169 hostí, ale aj z hľadiska nárastu ziskovosti.

Riaditeľ Somogyi Gábor vyzdvihol, že za uplynulých 12 mesiacov v 9 pokorili rekord, ale kľúčom k úspechu dnes už nie je nárast počtu návštevníkov, ale počet prenocovaní. Zo štatistiky vyplýva, že priemerný počet návštevníkov sa za uplynulé tri roky stabilizoval na  327 tisíc, ale počet prenocovaní sa zo 71 tisíc zvýšil na 101 tisíc.

Je to aj vďaka novej kapacite hotela, nielen kvôli jeho skrášleniu. Preto nie je prekvapujúce, že sa kúpele snažia rozvíjať práve v tejto oblasti a premenia aj jeden penzión vo vlastníctve kúpeľov, zvýši sa počet izieb, ale rozvíjať sa bude aj kemping. Plánujú zrenovovať aj okolie hlavnej budovy, novú formu dostane aj parkovisko a najväčšou zmenou prejde v tomto roku veľký plavecký bazén.

Čo sa hostí z mesta týka, tvoria  12-15 percent návštevníkov, turisti sú v lete zväčša rodiny a v zime staršia veková kategória. Dobrá je spolupráca aj s okolitými turistickými zariadeniami, napríklad počas pretekov na Slovakia Ringu sa z roka na rok vracajú skupiny hostí, hoci aj spomedzi pretekárov.

V súčasnej situácii teda možnosti rozvoja predstavuje ubytovacia kapacita, ale z dlhodobejšieho hľadiska by okolo roku 2021 chceli rozšíriť plochu zastrešených vodných plôch, a to až na 200 percent súčasnej, pričom tie by nasledovali už súčasné  moderné trendy.

Priemerný počet prenocovaní je  2,71 nocí, v lete 3,5 nocí, čo je nielen pre termálne kúpalisko, ale aj pre dunajskostredských podnikateľov nová príležitosť. Somogyi Gábor spomenul, že často sa spomína obrovský potenciál Tatier, pričom na Žitnom ostrove si ani nevšimneme, že veľkomederské či dunajskostredské kúpaliská, Slovakia ring či  Malkia park privítajú ročne 1,3 miliónov  turistov.

Cookies