Ružomberok - DAC 0:1 (0:0)

Publikované: 10. november 2018 - 17:42
Šialená prestrelka v nevyužívaní gólových príležitostí, magická strela Baya a tvrdo vydreté tri body pri dramatickom boji až do samotného záveru.

Po víťaznom stretnutí proti Nitre nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Vykartovaný Kalmár sa vrátil a na lavičku si tak musel sadnúť Bednár, kým zraneného Šatku nahradil Kone. Podobne ako pred týždňom, zdravotné problémy vyradili aj Tretiakova. Aktívnejšie začali domáci, no prvú veľkú príležitosť si pripravilo naše mužstvo. V ôsmej minúte ušli domácej obrane hneď dvaja naši hráči, loptu mal na kopačkách Kalmár, ktorý ju aj vybojoval, no namiesto prihrávky voľnému Bayovi vystrelil a tým pádom ho zázračne pokryl Macík. O tri minúty sa po centri z pravého krídla dostal k hlavičke z nebezpečnej pozície Tandir, do lopty sa trafil naozaj zle. V trinástej minúte zakončil z ostrého uhla Davis, so strelou pod brvno mal čo robiť Macík. V 21. minúte sa Kalmár uvoľnil na pravej strane ihriska, výborne nahral Divkovićovi, ktorý pri strele z prvej zakončil nepresne z nebezpečnej príležitosti. V štyridsiatej minúte tuhla krv v našich žilách, po centri z ľavej strany ihriska lopta prepadla až na úplne voľného Daniela, ten z gólovej príležitosti trestuhodne minul. O štyri minúty sme sa opäť strachovali o bezgólovú remízu, po rohovom kope a nacvičenej akcii sa k hlavičke dostal Tandir, v tutovke ho fantasticky vychytal Jedlička. Po viacerých nepremenených príležitostiach šli hráči do kabín za remízového stavu.

Druhý polčas začal striedaním Záhumenského za Bednára. Už v 47. minúte sme premárnili ďalšiu gólovú príležitosť, keď Divković dostal pas do behu a už-už pri zakončení domáci obranca loptu poslal do bezpečia. Prišla 55. minúta a Bayo šokoval celú futbalovú verejnosť, po Davisovom pase do ostrého uhla si vyskúšal strelu a trafil sa senzačne, lopta opečiatkovala ľavú žrď a skončila v bráne - 0:1. Žeby mal rovnako kvalitnú nohu ako hlavu? V 66. minúte mohlo byť vyrovnané, Gal-Andrézly sa najprv ocitol osamotený pred Jedličkom, skontroval, či nebol v ofsajde, vypálil a jeho strelu fantasticky vychytal Jedlička. Po následnom rohovom kope sa k ďalšej nebezpečnej hlavičke dostal Jonec, šťastena však stála pri nás, keď sa lopta opäť nezmestila medzi tri žrde. V sedemdesiatej minúte bolo pre zmenu horúco na druhej strane, kedy Kalmár vysunul Vidu do gólovej príležitosti, Kris trestuhodne zakončil nad. O tri minúty si Kalmár našiel palebnú pozíciu a z približne 25 metrov sa trafil naozaj famózne, tvrdý pokus poslal do pravého vinkľa, kde zázračne chytal Macík. V 74. minúte zahral Kalmár roh na vzdialenejšiu žrď, kde ju takmer dorazili hneď dvaja naši hráči, chýbal im krok k doklepnutiu. O minútu sme už hrali v početnej výhode, keďže sa Urdinov dal vykartovať po druhej žltej karte. Triasť o výsledok sme sa museli aj v 86. minúte, kedy Jonecovi chýbal krok k doklepnutiu lopty do prázdnej brány. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť hneď dvakrát Bayo, ale obidve svoje príležitosti premárnil. V samotnom závere sme mohli tvrdo pykať, na roh si vybehol brankár Macík a sám aj hlavičkoval, našťastie vedľa. Keďže sme aj túto šancu zvládli, tak sme mohli oslavovať tvrdo vydreté víťazstvo.

Desiaty triumf v ročníku a naďalej druhá priečka vo fortunaligovej tabuľke. To je krásne skonštatovanie po zápase na Dolnom Liptove. Záverečný hvizd duelu s Ružomberok odštartoval reprezentačnú prestávku, ktorú si spestríme priateľským duelom s rumunským Sepsi v MOL Aréne v piatok 16. novembra o 18:30. Ligové pokračovanie nás čaká v sobotu 24. novembra, kedy o 15:00 privítame Trenčín.

Hodnotenie trénerov

Peter Hyballa, DAC: „V prvom rade máme za sebou veľmi zaujímavý týždeň, čo však v Dunajskej Strede máme skoro každý. Tento bol ale mimoriadne špeciálny. Čo sa týka zápasu, tak bol na TOP úrovni v rámci slovenskej ligy. Trénoval som v Nemecku aj Holandsku a som hrdí, že sme odohrali takýto zápas, za ktorý som hrdí na obe mužstvá, pretože pre obe to bol TOP zápas. Aj po domácom zápase s Ružomberkom som mohol skonštatovať, že sme odohrali výborné stretnutie. Do prvého polčasu sme vstúpili s rozostavením 4-3-3, no museli sme sa dostať zo zajatia zlých lôpt a aj sa nám to podarilo. Potom sme mali aj šance. Do druhého polčasu sme vstúpili so striedaním, keď sme nechceli riskovať vylúčenie Záhumenského. M. Vidu sme zase posunuli na post pravého obrancu a dali sme do pľacu stále len 19-ročného Bednára, ktorému sme dali veľkú zodpovednosť v náročnom zápase. Preskupili sme rozostavenie na 4-2-3-1 a Kalmár mohol hrať pravý post desiny, kým v prvom polčase bol viac stiahnutý. Viac sme už potom kontrovali hru, kým domáci boli nebezpeční z protiútokov. Po góle sme videli ďalšie šance. Posledných desať minút bolo veľmi nervóznych pre hráčov, štáb aj fanúšikov. Som hrdý na svojich hráčov a verím, že dnes budú piť po zápase len malinovku.“

Dávid Holoubek, Ružomberok: „Zápas musím zhodnotiť z dvoch rovín. Jedna je, že toto stretnutie bolo pre nás fantastické. Malo atmosféru a aj diváci museli vidieť skvelý, nadštandardný zápas. Touto cestou chceme ísť a tvoriť. Druhá rovina je, že prehráme doma duel 1:0 po množstve nepremenených príležitostí a po červenej karte z nedisciplinovanosti. Presne tieto dve roviny mal zápas. Bolo to stretnutie o šanciach, možno trochu viac sme ich mali my, no neboli sme tak kvalitní v zakončení ako súper. Mohli sme vyhrať aj po vedení súpera. Chceli sme zápas otočiť a som rád, že ako tento duel odpracovali samotní hráči. Vysoká intenzita zápasu, no bez výstupu. Nemáme body, prehrali sme doma a z toho dôvodu musím stretnutie hodnotiť negatívne. Všetkých Vás však musel tento súboj baviť, bolo v ňom veľa emócii. Chceme behať a napádať súpera neustále, aj keď momentálne nám to výsledky neprináša, no verím, že tento trend zlomíme a budeme mať body aj s takým silným tímom ako je Dunajská Streda.“

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:0)