Šabala rozhodol kvalifikačný zápas Lotyšska

Publikované: 7. september 2016 - 15:02
Valerijs Šabala rozhodol o víťazstve lotyšskej reprezentácie pri štarte kvalifikácie o postup na MS 2018. Dvadsaťjedenročný útočník DAC-u trafil hlavou v 48. minúte stretnutia v Andorre.

Dvadsaťjedenročný útočník DAC-u Valerijs Šabala bol jediným hráčom nášho klubu, ktorý si zahral počas prvého hracieho dňa európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018. V drese lotyšskej reprezentácie odohral celý súboj v Andorre a v 48. minúte práve jeho hlavička rozhodla o osude troch bodov. Mladý útočníka si týmto zásahom upravil svoju reprezentačnú bilanciu na 10 gólov v 28 zápasoch.

Lotyšsko teda vykročilo úspešne do boja o premiérovú účasť na svetovom šampionáte, gólom Šabalu zvíťazilo v Andorre 1:0. Mužstvo z Pobaltia má v B skupine za súperov Švajčiarsko, Portugalsko, Maďarsko, Andorru a Faerské ostrovy.

Zverenci trénera Mariansa Paharsa si štyri dni pred kvalifikačnou premiérou zahrali doma prípravné stretnutie s Luxemburskom, pri ich víťazstve 3:1 odohral Šabala 54 minút, do gólovej listiny sa nezapísal.