Samuel Petráš: Stratili sme dva body

Publikované: 16. október 2022 - 15:03
„Keď inkasujete gól, vždy sa dá robiť niečo lepšie.“ Brankár DAC-u Samuel Petráš podľa štatistiky InStatu predviedol v sobotňajšom zápase dva tzv. super zákroky.

„Ťažko sa mi hodnotí zápas, stratili sme v ňom dva body. Po väčšinu času sme nehrali tak, ako pred týždňom proti Žiline. Cez polčasovú prestávku sme si niečo povedali, v druhom dejstve sme začali viac behať a byť aktívnejší. Hneď sme dali vedúci gól, čo bolo skvelé a pridali sme aj pekný druhý. Lenže od tohto momentu sme sa vrátili k prvopolčasovému výkonu, boli sme pasívni, nechali sme ViOn na lopte. Súper stále dúfal, že uhrá nejaké body, čo sa im napokon aj vyplatilo. Pri vyrovnávajúcom góle som vedel, že lopta z priameho kopu pôjde na bránu. Keď inkasujete gól, vždy sa dá robiť niečo lepšie. Zle som sa rozhodol, ale Brenkus mal aj šťastie. Strelil gól mesiaca, a nezostáva mi nič iné, len mu k tomu pogratulovať. Snažil som sa organizovať všetko pred sebou, moje východiskové postavenie nebolo dobré, aby som kryl jeho strelu. Bod sa nám máli. Súper vyhral pred týždňom v Skalici a vieme, akú kvalitu má tréner Galád, čo dokazoval aj v Nitre. Od začiatku vedel vyhecovať svoj tím. Vedeli sme, že nás nečaká nás nič ľahké, ale prišli sme si po tri body a remíza je sklamaním,“ povedal po včerajšom ligovom stretnutí Zlaté Moravce-DAC (2:2) 23-ročný brankár nášho mužstva Samuel Petráš, ktorý podľa štatistiky InStatu predviedol v zápase dva tzv. super zákroky. Ani to nám však na víťazstvo nestačilo.