Back to top

Šanca pre dlhodobé dobrovoľnícke projekty, môžu zažiadať o grant v rámci DOBROprogramu

Publikované: 26. marec 2024 - 15:49
Organizácie pracujúce s dobrovoľníkmi, ale aj s mládežou, seniormi či zdravotne a sociálne znevýhodnenými občanmi, nadácie aj občianske združenia na území Trnavského kraja – pre ne je určený DOBROprogram, ktorý pripravilo Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja (DCTK) s podporou Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry a TTSK.
Šanca pre dlhodobé dobrovoľnícke projekty, môžu zažiadať o grant v rámci DOBROprogramu

Ide o grantový program na podporu dlhodobých dobrovoľníckych projektov – buď celkom nových, ktoré sa ešte len plánujú uskutočniť, alebo už existujúcich, ktoré sa práve vďaka takejto podpore môžu zdokonaliť.

Vybraným desiatim organizáciám DOBROprogram zabezpečí akreditovaný tréning Manažment dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, finančnú podporu vo výške do 500 eur, odborný mentoring a, samozrejme, nové kontakty, zdieľanie nápadov a skúseností.

Cieľom programu je umožniť organizáciám vyškoliť si vlastných koordinátorov dobrovoľníkov a zabezpečiť tak lepšie podmienky pre dobrovoľníctvo v Trnavskom kraji.

Organizácie môžu o grant zažiadať do 31. marca 2024 prostredníctvom online formulára. O výbere projektov rozhodne hodnotiaca komisia 15. apríla 2024.

TS DCTK

Toto ste už čítali?

Cookies