Nachádzate sa tu

Sedem hráčov predĺžilo kontrakt

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, august 7 - 11:10 | Správy DAC
Vida, Bayo, Blackman, Rymarenko, Koštrna a Špiriak predĺžili zmluvu s naším klubom, Jedlička zostáva na hosťovaní do konca tohto roka.
Sedem hráčov predĺžilo kontrakt

Až šiesti hráči z aktuálneho kádra predĺžili svoju pôvodnú zmluvu s naším klubom do júna 2021. Ďalším do partie je talentovaný český brankár Martin Jedlička, ktorého pôvodné polročné hosťovanie sa natiahne až do júna 2019 a kontrakt obsahuje aj opciu.

Pätica Kristopher Vida, Vakoun Isouf Bayo, Kristián Koštrna, Martin Rymarenko aj Dominik Špiriakmala zmluvu platnú do leta 2019 a všetci piati prijali ponuku DAC-u na jej predĺženie o ďalšie dva roky, t.j. do konca sezóny 2020/21.

V prípade dvadsaťročného panamského obrancu Cesara Blackmana si klub uplatnil opciu a jeho kontrakt, ktorý pôvodne končil posledným júnovým dňom, sa predĺžil o ďalšie dva roky.

„Jedličkovi sme sa rozhodli ponúknuť predĺženie hosťovania. Bol výbornou oporou Patrika Maceja počas celej jarnej časti a včera ukázal, že s ním môžeme počítať aj v tých najťažších situáciách. Vida začal minulú sezónu celkom dobre, neskôr však zo zostavy vypadol. Na jar sa pripravil vynikajúco, stal sa jedným z našich najlepších hráčov a jeho výkon v poslednom ligovom kole bol už len čerešničkou na torte. Výborne mu vyšiel aj vstup do novej sezóny. Myslím si, že každý fanúšik mohol vidieť, v čom tkvie Bayova sila. Blackman sa javil skvele hneď ako dostal šancu v zápasoch. V jeho osobe máme moderný typ ofenzívneho krajného obrancu, akých na Slovenských trávnikoch behá veľmi málo. Koštrna po svojom príchode k nám alternoval na poste Živkovića, postupne si získal miesto v zostave a dnes je už neoddeliteľnou súčasťou základnej jedenástky. Špiriak s Rymarenkom dominovali vo svojich mládežníckych tímoch, prešli viacerými reprezentačnými kategóriami. Špiriakovi veľmi pomohlo jarné hosťovanie v Komárne a potešil nás spôsob, akým pred pár dňami debutoval v Európskej lige. Obaja môžu byť už onedlho oporami nášho áčka,“ menoval dôvody predĺženia spolupráce s jednotlivými hráčmi športový riaditeľ klubu Jan Van Daele, a vzápätí dodal: „Rozhodli sme sa predĺžiť so spomínanými hráčmi zmluvu najmä z dôvodu, že sme presvedčení o ich kvalitách a o tom, že stále majú potenciál zlepšovať sa.“

Zdroj: fcdac.sk

Tagy: DAC