Back to top

Semifinalistu určí derby v Trnave

Publikované: 13. marec 2018 - 11:05
V utorok o 17.00 h sa v šlágri štvrťfinále Slovnaft Cupu predstavíme u lídra Fortuna ligy.

„Anglický“ týždeň sa pre naše mužstvo začal výborne, v sobotu sme v úvodnom kole nadstavbovej časti zdolali Ružomberok hladko 3:0. Podstatne náročnejšie sa ukazujú nadchádzajúce dva súboje proti najväčším rivalom a susedom v tabuľke Fortuna ligy. Rossiho armádu najskôr v rámci Slovnaft Cupu preverí trnavský Spartak a v nedeľu nasleduje ligové derby na Slovane.

V utorok a v stredu sú na programe štvrťfinálové súboje domácej pohárovej sezóny 2017/18. Už medzi poslednou osmičkou skončí jeden z prvých dvoch tímov fortunaligovej tabuľky - zajtrajšie krajské derby v Trnave totiž bude zároveň aj súbojom aktuálne prvého a druhého mužstva našej najvyššej súťaže.

Okrem nás sa z prvoligistov o semifinále pobijú ešte tretí Slovan, štvrtá Žilina a šiesty Ružomberok. Pole účastníkov dopĺňajú druholigisti Poprad a Liptovský Mikuláš, ako aj treťoligové Borčice. Pri pohľade na štvrťfinálové dvojice môžeme skonštatovať, že žreb bol najmenej milostivý práve k nám.

„Radi by sme pokračovali v našej úspešnej sérii, nastúpime však proti lídrovi najvyššej súťaže a navyše na jeho pôde. O postupe rozhoduje len jeden zápas, čo výrazne komplikuje našu situáciu. Samozrejme, pokúsime sa urobiť všetko pre úspešný výsledok a postup, ale vieme, že to nebude jednoduché. Do zápasu pôjdeme v najsilnejšej zostave a maximálne koncentrovaní. Uvidíme, na čo to bude stačiť,“ vyjadril sa tréner Marco Rossi.

Ako postupovali?

Trnava:

2. kolo: Jacovce (V. liga) - Trnava 0:10 (0:4)

Góly: Egho 3, Privat Yao 3, Greššák 2, Čanturišvili, Brigant

3. kolo: Svätý Peter (IV. liga) - Trnava 1:8 (1:4)

Góly: Yilmaz 2, Čeredničenko 2, Lukić, Vlasko (11 m), Bogdanovski, vlastný

4. kolo: Námestovo (III. liga) - Trnava 0:1 (0:1)

Gól: Lukić

Osemfinále: Trnava - Spišská Nová Ves 3:0 (2:0)

Góly: Sloboda, Egho, Bogdanovski

DAC:

2. kolo: Ivanka pri Dunaji (III. liga) - DAC 1:3 (0:2)

Góly: Divković, Davis (11 m), Čmelík

3. kolo: Devínska Nová Ves (III. liga) - DAC 0:3 (0:1)

Góly: Čmelík, Malec, Ashiru

4. kolo: Hrušovany (IV. liga) - DAC 1:3 (1:0)

Góly: Kalmár, Čmelík, Divković

Osemfinále: Medzev (IV. Liga) - DAC 1:5 (0:2)

Góly: Ljubičić 2, Vida, Mervó, Divković

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Stretnutie štvrťfinále Slovnaft Cupu FC Spartak Trnava - FC DAC 1904 začína zajtra o 17.00 hod v trnavskej City Aréne - Štadióne Antona Malatinského, rozhodujú Horváth - Benko, Bobko.

Program štvrťfinále Slovnaft Cupu:

Utorok, 13. marca 2018, 16.00: Poprad-Ružomberok, 17.00: Trnava-DAC

Streda, 14. marca 2018, 14.30: Borčice-Žilina, 18.00: Slovan-Liptovský Mikuláš

Žreb semifinále (úradnými hracími dňami sú 3. a 17. apríl) sa uskutoční vo štvrtok 15. marca 2018 v priestoroch Siene slávy slovenského futbalu. Víťaz Slovnaft Cupu bude hrať o Československý superpohár, ktorého dejisko bude na Slovensku.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies