Senica - DAC 0:2 (0:0)

Publikované: 19. február 2018 - 10:23
Trojbodový vstup do roku 2018! Kalmárov gól bol osemstým prvoligovým gólom DAC-u, kým Pačinda už načal deviatu stovku.

Oproti poslednému jesennému kolu sme do nového roka nastúpili s tromi zmenami v zostave. Na lavičke sa ocitli Živković, Vida a Divković, kým miesto v základnej jedenástke si vybojoval Koštrna, navrátilec Černák a nová posila Záhumenský. Stretnutie malo na začiatku výborné grády. Domáci hrozili z rohov, kým náš Pačinda bol zastavený tesným ofsajdom. Navyše v ôsmej minúte Davis nedokázal vysunúť Černáka do gólovej príležitosti, kým dorážka Simona bola zablokovaná. V trinástej minúte mohol ísť sám na bránu Pačinda, lenže rozhodca nesprávne odpískal ofsajd, nakoľko prihrávka išla od domáceho hráča. Ďalšie minúty sa neúnavne bojovalo medzi pokutovými územiami, žiadnej väčšej príležitosti sme svedkami neboli. V mimoriadne vyrovnanom polčase sa k strele dostal po pol hodine hry Ljubičić, ľavú žrď tesne minul. Medzišestnástkový futbal s množstvom súbojov pokračoval až do konca polčasu, a tak sme do kabín odchádzali za spravodlivej bezgólovej remízy.

Divoko bolo aj na začiatku druhého polčasu. Loptu umiestnil k ľavej žrdi Kalmár, no Holec sa predviedol šikovným zákrokom. Na druhej strane sa pri priamom kope musel mať na pozore Macej, Zezinho v 51. minúte zatočil loptu tesne nad. Horúco bolo aj o dve minúty, keď Pačindovu delovku vyrazil Holec, kým dorážky Kalmára a znovu Pačindu boli zablokované. V 59. minúte bol vysunutý Celis, snažil sa obehnúť osamoteného gólmana, lenže Macej nekompromisne zakročil vybehnutím. V 66. minúte sme sa dočkali, po Divkovićovej prihrávke si Kalmár našiel palebnú pozíciu, odkiaľ technickou strelou nedal šancu Holecovi - 0:1. Kalmárov gól (v oficiálnom zápise pripísaný ako Rankov vlastenec) bol osemstý gól DAC-u v najvyššej súťaži. Domáci si ešte ani nevydýchli a opäť vyťahovali loptu z brány. V sedemdesiatej minúte opäť Kalmár zakončoval technickou strelou, ktorá tentokrát skončila na pravej žrdi, odrazený pokus Pačinda bez problémov dorazil do prázdnej brány - 0:2. V 78. minúte bolo v Senici horúco, keďže Pačinda bol vylúčený po prísnej druhej žltej karte. Ani v oslabení sme sa však nestiahli. V 87. minúte mal ešte Chacón príležitosť na zdramatizovanie duelu, no jeho pokus skončil tesne nad. V nadstavenom čase domáci nedokázali zúročiť niekoľko štandardiek, kým nás pri kontre vychytal Holec. Tretieho gólu sme sa tak na Záhorí už nedočkali.

Víťazstvo nad Senicou je pre nás deviatym triumfom v ročníku. Aj naďalej však zostávame na štvrtej priečke. Ďakujeme fantastickej kulise 450 žlto-modrých, že nám dnes vytvorili domáce prostredie a pomohli nám k úspešnému vstupu do roku 2018. Po úvodnom kole jarnej časti Fortuna ligy v Senici nás najbližšie čakajú dva domáce dueli. V tom prvom v sobotu 24. februára o 14:00 do našej MOL Arény zavítajú Michalovce

Hodnotenie trénerov

Marco Rossi, DAC: „Už pred zápasom sme vedeli, že nás čaká náročné stretnutie. Vedeli sme, že domáci klub má rôzne motivácie, nastali v ňom veľké zmeny, prišiel nový sponzor, nový majiteľ, a tak sme netušili, že čo máme očakávať. Videl som ich zápas so Suboticou v Turecku a teda mal som zdokumentovaný systém, no aj napriek tomu bolo pred zápasom veľa nezodpovedaných otázok. Každopádne už do prvého polčasu sme vstúpili dobre, mali sme niekoľko príležitostí, avšak viazla nám koncovka. V druhom dejstve sa nám podarilo streliť dva góly, čo bolo veľmi dôležité. Vďaka tomu nám chýba už málo k tomu, aby sme splnili svoj predsezónny cieľ a to skončiť v prvej šestke.“

Ton Caanen, Senica: „Najprv by som chcel vyjadriť gratuláciu súperovmu trénerovi Marcovi a celému tímu DAC-u. Výsledok je pre nás sklamaním, pretože sme čakali, že to pre nás dopadne lepšie. Som veľmi hrdý na svojich hráčov, pretože nechali všetko na ihrisku. Dodržiavali taktiku, bojovali, snažili sa zo všetkých síl a za to im musím dať veľký kompliment. Musím byť spokojný aj s tým, že súperovi sme maximálne znepríjemňovali kombinačnú hru. Pravdou je, že DAC má veľkú hráčsku kvalitu, čo aj rozhodlo. Za sedem minút bol rozhodnutý zápas, aj keď príležitosti mal náš súper aj mimo tohto úseku. My sme dnes nemohli hrať našu hru, kombinovať, ako sme chceli pred sezónou. Blokovali sme veľa lôpt a to nás stálo veľa energie. Okrem toho musím spomenúť, že nám veľmi chýbal Diego Cuadros. Hráči naplnili to, čo som od nich chcel a to mi dáva veľa sebavedomia do budúcej práce. Od prvej do poslednej minúty sa aj napriek niekoľkým žltým kartám hral férový zápas. Počas stretnutia som sa niekoľkokrát obzrel za seba na tribúny a musím povedať, že na domácom ihrisku som čakal viac podpory. Dnes bol totiž DAC klubom, ktorý mal dvanásteho hráča. Bol som z toho sklamaný, avšak dúfam, že počas ďalších stretnutí dostaneme na tribúny nejakých fanúšikov. Každé mužstvo potrebuje podporu.“

FK SENICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:0)