Senica - DAC 5:1 (1:1)

Publikované: 24. október 2018 - 11:57
Drsný koniec v Slovnaft Cupe! Po nezvládnutom druhom polčase a štyroch inkasovaných góloch v ňom sa DAC lúči s pohárovou súťažou už v osemfinále.

Po poslednom ligovom stretnutí tréner Peter Hyballa posunul K. Vidu do stredu poľa, M. Vidu do obrany, kým nášho pravého defenzívneho hráča Špiriaka nahradil Tretiakov v útoku. Už vo štvrtej minúte Tretiakov vypálil z hranice pokutového územia a spravil dobre, po jeho krížnej strele sme išli do vedenia - 0:1. Hneď potom sme sa museli brániť, najprv Jedlička vychytal Zezinha z gólovej pozície, aby bleskurýchlo musel lapať aj Petshiho dorážku. V šiestej minúte zasa vypálil Azankpo, no fantastický Jedlička loptu opäť zachytil. V trinástej minúte si Bayo zasekol loptu popri brániacom obrancovi, aby ju následne umiestnil k ľavej žrdi, Taborda bol pozorný. V dvadsiatej minúte si našli zaujímavú palebnú pozíciu Bayo aj Kalmár, strelu priamo do stredu brány však domáci gólman pokryl. O štyri minúty sa k priamemu kopu z nebezpečnej vzdialenosti dostal Kalmár, loptou opečiatkoval pravú žrď. V 27. minúte Bayo stratil loptu na útočnej polovici, z čoho sa domáci pustili do rýchlej kontry, najprv sa Petshi zbavil Huka, aby našiel voľného Castañedu, ten už hlavou nemal problém prekonať nášho gólmana - 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sa vyrovnala aj hra na ihrisku. Až v 40. minúte sa Bayo po Davisovom centri dostal do fantastickej gólovej príležitosti, loptu však asi z piatich metrov, no z náročnej pozície poslal nad. Revanšovať sa mohol o minútu neskôr, jeho tvrdý pokus však Taborda pokryl. Neplatilo ani do tretice všetko dobré, keď Herc vysunul Baya v 43. minúte do samostatného nájazdu, lopta skončila tesne vedľa. Keď sa neujala ani Tretiakova stečovaná strela o minútu neskôr, tak sa obe mužstvá museli uspokojiť len zmierlivou remízou po prvom polčase.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. Už v 47. minúte sme sa znovu mohli ujať vedenia, K. Vida rovno naservíroval loptu na Tretiakovovu hlavu, ktorý v tutovke nebol dostatočne dôrazný. O päť minút po priamom kope dorážal Herc, domáci gólman loptu vyrazil. Od 55. minúty sa dostali do obrovských problémov, z ktorých sme sa nevyhrabali. Po centri z ľavej strany sme nechali absolútne osamoteného Derettiho, ktorý sa nemohol mýliť - 2:1. O necelú minútu domáci získali loptu a po dlhom nákope Azankpo ušiel našej obrane a zoči-voči brankárovi nemal problém - 3:1. Po hodine hry sa Bayo mohol dostať k dorážke po centri z ľavého krídla, k lopte mu však chýbal krok. V 66. minúte prišiel ďalší tvrdý zásah do našej brány, Zezinho našiel z priameho kopu nabiehajúceho Kaya, ktorý hlavičkou bez problémov poslal loptu za Jedličkov chrbát - 4:1. V 71. minúte sa zopakovala situácia, keď Bayo po Davisovom centri v dobrej pozícii luftoval. Pri nepriaznivo sa vyvíjajúcom stretnutí treba oceniť obrovskú bojovnosť Záhumenského, ktorý chcel stále spraviť niečo so zápasom. V 81. minúte prišli posledná bodka v našom debakli, Castañeda si pred pokutovým územím našiel palebnú pozíciu, napriahol a trafil sa výborne, lopta letiaca k ľavému vinkľu bola nad sily nášho gólmana - 5:1. O tri minúty pálil Herc, no mimo troch žrdí. Neúspešne skončil aj Bednár po ďalšom snažení sa Záhumenského, a tak sa dnešný zápas skončil drsnou prehrou a vyradením zo Slovnaft Cupu.

Osemfinále Slovenského pohára sme absolútne nezvládli, čo nás stálo postup do ďalšej fázy. V rýchlom slede sa však musíme sústrediť na ligu. V sobotu 27. októbra o 17:00 zavítame na ďaleký východ, kde sa stretneme s Michalovcami.

Peter Hyballa, DAC: „Najprv chcem trénerovi Senice zagratulovať k víťazstvu, pretože sme prehrali absolútne zaslúžene 5:1. Začiatok bol z našej strany veľmi dobrý, no potom sme ho nezvládli. Už pred zápasom som mal čudné pocity. V utorok hrať pred prázdnym štadiónom, keď mužstvo stále vyhráva. Necítil som z môjho mužstva očakávanie, napätie, odhodlanie. Necítil som túžbu vyhrať. Po našom úvodnom góle mala Senica dve dobré kontry. V rozostavení 4-3-3 neustále hrozila nebezpečnými protiútokmi, občas až riskom. Vyrovnávajúci gól predchádzala chyba útočníka. Chceli sme potom viac hrať na ľavej strane na Davisa a Tretiakova, no nešlo nám to lepšie. Domáci mali pri každom centri kvalitu, strielali góly, kým my sme nemali svoj deň. Sme mimo pohára a zaslúžene sme prehrali 5:1. Teraz sa však musíme zamerať na Michalovce. Po sobote sme oslavovali, kým dnes sme museli stráviť vysokú prehru. Nemôžeme teraz plakať, ale bojovať ďalej. Spolu vyhrávame a spolu prehrávame.“

Frederico Ricardo, Senica: „Taký je futbal. Pri mne sedí rovnaký tréner a hralo proti nám rovnaké mužstvo ako pred pár týždňami. Občas je to vo futbale tak. Hostia sa z prvej strely ujali vedenia, kým my sme sa snažili vyrovnať. Do polčasu bolo 1:1, čo je pre nás priateľný výsledok. Do druhého polčasu sme vstúpili s úmyslom byť kompaktní a dať z protiútoku gól na 2:1. Stalo sa však niečo iné, dali sme gólov viac a je to pre nás aj zadosťučinenie za minulú, pre mňa nespravodlivú prehru. Verím, že nás tento zápas nakopne a najbližšie sa rovnako budeme vedieť sústrediť na Sereď.“

FK SENICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 5:1 (1:1)

Slovnaft Cup, osemfinále, 22.10.2018, 19.00 h

Góly: 4. Tretiakov 0:1, 27. Castañeda 1:1, 55. Deretii 2:1, 56. Azankpo 3:1, 66. Kay 4:1, 81. Castañeda 5:1

Rozhodovali: Chmura - Chládek, Jekkel, 484 divákov

ŽK: 35. Ségbé - 59. Kalmár, 65. Huk

DAC: Jedlička - M. Vida, Šatka, Huk, Davis (72. Bilenkyi) - K. Vida, Herc, Kalmár (84. Bednár) - Divković (67. Záhumenský), Bayo, Tretiakov

Senica: Taborda - Kotula, Kay, Dias, Asmah (78. Nirennold) - Otrísal - Zezinho, Petshi (85. Solano) - Castañeda, Azankpo, Deretti (82. Kováč)

Strely: na bránu 8:9, mimo 3:10