
"V roku 2022 pracovalo v systéme zdravotnej starostlivosti 30.910 sestier, čo predstavuje pokles o 280 sestier oproti roku 2021, avšak pri porovnaní s rokom 2009 to je menej až o 1798 sestier,"
- spresnila.
Narastá však počet zdravotníckych asistentov. V roku 2022 ich evidovali 5118. "Ich počet sa medziročne zvýšil o 488 osôb a oproti roku 2009 došlo takmer k päťnásobnému nárastu ich počtu,"
- doplnila hovorkyňa.
Stúpol aj počet lekárov (v roku 2022 ich bolo 20.234) a zubných lekárov (2972).
"Od roku 2009 pribudlo 2436 lekárov. Miernejším tempom rástol počet zubných lekárov. Oproti roku 2009 stúpol ich počet o 339,"
- priblížila Daničová.
Celkovo v zdravotníctve v roku 2022 pracovalo 118.363 osôb. Z nich bolo 87.833 zdravotníckych pracovníkov, najväčší podiel tvorili sestry.
ma7.sk/TASR
Toto ste už čítali?
Mokrade, školské záhrady aj komunitné sady. Trnavská župa ocenila najlepšie ekologické činy roka
Ochrana prírody, obnova verejných priestranstiev či...
Trnavská župa chráni stovky samostatne žijúcich obyvateľov vďaka bezplatnému SOS gombíku
Osamelosť, náhle zdravotné komplikácie či krízové...
