Back to top

Slovnaft Cup sa dohrá, v hre už len kluby dvoch najvyšších súťaží

Publikované: 11. marec 2021 - 15:31
Aktuálny 52. ročník Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2020/2021 musel byť pre zlú epidemiologickú situáciu na Slovensku prerušený pred 4. kolom v októbri 2020.
Slovnaft Cup sa dohrá, v hre už len kluby dvoch najvyšších súťaží

Slovnaft Cup dostal zelenú, sezóna 2020/21 sa v domácej pohárovej súťaži dohrá. DAC sa do bojov o cennú trofej zapojí v osemfinále, kde môže naraziť len na súpera z dvoch najvyšších súťaží. 

Termínová listina Slovnaft Cupu - jar 2021:
4. kolo: 23.-24. marca 2021
Osemfinále: 7. apríla 2021
Štvrťfinále: 14. apríla 2021
Semifinále, 1. zápasy: 28. apríla 2021
Semifinále, odvety: 5. mája 2021
Finále: 19. mája 2021

Podrobnosti prináša oficiálny oznam na stránke Fortuna ligy:

Po minulotýždňových rokovaniach medzi prezidentom Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jánom Kováčikom, generálnym sekretárom SFZ Petrom Palenčíkom so štátnym tajomníkom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivanom Husárom a generálnym riaditeľom sekcie športu Petrom Dedíkom dostal Slovnaft Cup zelenú.

„Dohranie Slovenského pohára je pre SFZ dôležité, pretože jeho víťaz má zaručenú miestenku do európskych súťaží. SFZ preto aktívne hľadal spôsob, ako aktuálny ročník dokončiť,“ povedal v stredu pre zväzový web vedúci oddelenia riadenia súťaží SFZ Miroslav Richtárik. K 10. marcu sú amatérske súťaže a tréningový proces v nich pozastavený, aj preto musel SFZ rozhodnúť, že Slovnaft Cup bude pokračovať bez klubov z Regionálnych futbalových zväzov. Týka sa to mužstiev: TJ Rovinka, FC Rohožník, FC Pata, FC Slovan Galanta, OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom, ŠK Sásová, ŠK Belá, OŠK Bešeňová, TJD Príbelce, MŠK Slavoj Spišská Belá, Slávia TU Košice, 1. MFK Kežmarok, MŠK Spišské Podhradie a MŠK Tesla Stropkov. Tieto tímy budú v nasledujúcom ročníku zaradené do príslušného kola, v ktorom teraz skončili.

Týmto zostáva v hre o víťazstvo v Slovnaft Cupe desať tímov z Fortuna ligy (Slovan, Ružomberok, DAC 1904, Zlaté Moravce, Sereď, Trenčín, Žilina, Trnava, Pohronie, Michalovce) a deväť z druhej najvyššej súťaže (Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Skalica, Petržalka, Komárno, FC Košice, Podbrezová, Šamorín, Dubnica nad Váhom), čiže mužstvá, ktoré majú štatút profesionálnych klubov a aktuálne môžu ich hráči trénovať a hrať.

„V 5. kole má byť 16 mužstiev a momentálne ich máme 19. Z toho dôvodu bude šesť mužstiev súperiť o miestenku do 5. kola. Budú to tímy, ktoré sa spomedzi týchto 19 mužstiev umiestnili v minulom ročníku Slovnaft Cupu najhoršie – Dubnica, Šamorín (obaja vypadli v 2. kole), Podbrezová, Michalovce (obaja vypadli v 3. kole), Komárno a Košice (obaja vypadli v 4. kole). Ostatných 13 klubov postúpi bez boja do 5.kola. Dvojice určí žreb, hrať sa bude na jedno stretnutie, bez divákov a štadióny, ktoré budú hostiť zápasy 4. kola určí podľa aktuálnej epidemiologickej situácie SFZ. Tieto tri zápasy sú na programe 23. a 24. marca 2021,“ vysvetlil Richtárik.

Následne 5. kolo je naplánované na 7. apríla, štvrťfinále by sa malo hrať hneď o sedem dní 14. apríla, prvé semifinálové duely by potom prišli na rad 28. apríla a ich odvety 5. mája. Ak by sa všetko odohralo, ako má, finálový zápas by sa mohol uskutočniť 19. mája. Po každom kole sa bude konať v zmysle rozpisu súťaží žreb. „Žiadne stretnutie sa nebude môcť pre nedostatok termínov preložiť. Zápas, do ktorého jedno z mužstiev nenastúpi, bude kontumovaný v prospech súpera,“ zakončil šéf súťaží Richtárik.

Žreb zápasov 4. kola bude v piatok 12. marca 2021 na pôde Slovenského futbalového zväzu.

dac1904.sk

 

Toto ste už čítali?

Cookies