Back to top

Slovnaft Cup: vo štvrťfinále proti Banskej Bystrici

Publikované: 8. apríl 2021 - 13:41
Pre postup medzi štvoricu najlepších v domácej pohárovej súťaži musíme preskočiť druholigovú Banskú Bystricu. Termín a dejisko stretnutia určí SFZ neskôr.
Slovnaft Cup: vo štvrťfinále proti Banskej Bystrici

Boje o Slovnaft Cup v sezóne 2020/21 pokračovali v utorok a v stredu stretnutiami osemfinálového kola. DAC včerajším víťazstvom 3:1 odplatil Ružomberku vlaňajšie semifinálové vyradenie a dnes sme už aj spoznali meno nášho ďalšieho súpera.

Žreb, ktorý sa konal dnes doobeda v sídle SFZ, nás vo štvrťfinále zviedol s mužstvom MFK Dukla Banská Bystrica. Zverenci trénera Stanislava Vargu sú momentálne druhí v II. najvyššej súťaži, o post lídra prišli počas uplynulého víkendu po vyše polroku, keď v boji o prvé miesto podľahli v Liptovskom Mikuláši. V osemfinále pohára sa stretli s Komárnom a postúpili po lepšie zvládnutom penaltovom rozstrele. V drese nášho najbližšieho pohárového súpera nosí kapitánsku pásku bývalý hráč DAC-u Róbert Polievka.

S Duklou sme sa naposledy stretli na jar 2015 v ligovom súboji. História vzájomných zápasov je veľmi bohatá, v najvyššej súťaži sme na seba narazili v 46 prípadoch, so vzácne vyrovnanou bilanciou: 17-12-17, skóre 58:57. Posledný pohárový duel medzi týmito súpermi sa hral 26. októbra 1999 v Dunajskej Strede a po víťazstve 2:1 sa do semifinále prebojovali Bystričania (góly Simon - Faktor 2).

Dnešný žreb rozhodol aj o tom, že ako domáci tím bude vedený súper. Keďže Dukla hráva svoje domáce ligové duely vo Zvolene, ľahko sa môže stať, že po týždni zavítame na rovnaké miesto... O tom, či sa bude hrať na neutrálnom mieste, alebo či budú mať mužstvá vyžrebované v dvojičkách ako prvé výhodu domáceho prostredia, bude SFZ informovať v najbližších dňoch.

Oficiálnym hracím dňom štvrťfinále je 13. a 14. apríl, teda najbližší utorok a streda. Hrá sa na jedno stretnutie a bez divákov.

Termínová listina Slovnaft Cupu:
Štvrťfinále: 13-14. apríla 2021
Semifinále, 1. zápasy: 28. apríla 2021
Semifinále, odvety: 5. mája 2021
Finále: 19. mája 2021

Po každom kole sa bude konať žreb. Žiadne stretnutie sa nebude môcť pre nedostatok termínov preložiť. Zápas, do ktorého jedno z mužstiev nenastúpi, bude kontumovaný v prospech súpera.

Štvrťfinálové dvojice:
Slovan-Petržalka
Zlaté Moravce-Žilina
Banská Bystrica-DAC
Košice-Trenčín

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies