Back to top

Slovnaft Cup: žreb osemfinále nám pridelil Ružomberok

Publikované: 25. marec 2021 - 21:30
O postup medzi osmičku najlepších v domácej pohárovej súťaži sa pobijeme s Ružomberkom. Dejisko stretnutia určí SFZ neskôr.
Slovnaft Cup: žreb osemfinále nám pridelil Ružomberok

Slovnaft Cup 2020/21, teda 52. ročník Slovenského pohára bol vlani v októbri prerušený pre zlú epidemiologickú situáciu. Pred dvomi týždňami padlo na pôde Slovenského futbalového zväzu (SFZ) rozhodnutie, že súťaž sa dohrá, ale už len za účasti tímov dvoch najvyšších súťaží.

Dnes v sídle SFZ prebehol žreb osemfinále, ktorý nám za súpera určil mužstvo MFK Ružomberok. To sa momentálne nachádza na 2. mieste nadstavbovej skupiny o záchranu. V domácej pohárovej súťaži sme na seba naposledy narazili v semifinále posledného ročníka, DAC vtedy v dvojzápase ťahal za kratší koniec. Máme teda súperovi čo odplácať.

Oficiálnym hracím dňom osemfinále je 6. a 7. apríl. Hrá sa na jedno stretnutie a bez divákov. O tom, či sa bude hrať na neutrálnom mieste, alebo či budú mať mužstvá vyžrebované v dvojičkách ako prvé výhodu domáceho prostredia, rozhodne SFZ v najbližších dňoch.

Termínová listina Slovnaft Cupu - jar 2021:
Osemfinále: 7. apríla 2021
Štvrťfinále: 14. apríla 2021
Semifinále, 1. zápasy: 28. apríla 2021
Semifinále, odvety: 5. mája 2021
Finále: 19. mája 2021

Po každom kole sa bude konať žreb. Žiadne stretnutie sa nebude môcť pre nedostatok termínov preložiť. Zápas, do ktorého jedno z mužstiev nenastúpi, bude kontumovaný v prospech súpera.

Osemfinálové dvojice:
Banská Bystrica-Komárno
Košice-Sereď
Pohronie-Petržalka)
Ružomberok-DAC
Žilina-Podbrezová
Zlaté Moravce-Skalica
Trnava-Trenčín
Slovan-Liptovský Mikuláš

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies