Aké ďalšie možnosti máme v Maďarsku v rámci projektu Interreg skúmalo Združenie maďarských ekonómov na Slovensku a Arrabonus Vállalkozásfejlesztési Közhasznú Egyesület v Győri, ako aj Európske zoskupenie územnej spolupráce Rába-Dunaj-Váh.
V rámci projektu bola vypracovaná dvojjazyčná príručka, sociálno-ekonomická príručka, ktorá obsahuje relevantné informácie o podnikaní v sociálnej ekonomike, od regulačného pozadia až po problematiku financovania či marketingu. Okrem príručky boli vypracované 4 vzorové podnikateľské plány pre vidiecky turizmus, remeselné a záhradnícke remeslá, poľnohospodárstvo a miestne produkty založené na poľnohospodárstve a stavebníctve, ktoré môžu slúžiť ako východisko pre všetkých, ktorí plánujú založiť sociálny podnik.
Cieľom projektu Združenia maďarských ekonómov na Slovensku a partnera Arrabonus Vállalkozásfejlesztési Közhasznú Egyesület s názvom SKHU/WETA/1901/4.1/336 „Sociálna ekonomika” je prispieť k zvýšeniu úrovne cezhraničnej inštitucionálnej spolupráce v rámci jedného z vysoko perspektívnych rozvíjajúcich sa hospodárskych odvetví, ktorým je sociálne hospodárstvo.V projekte prispieva aj Regionálne združenie Váh - Dunaj – Ipeľ.
Projekt sa uskutoční v rámci Fondu malých projektov Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko z prostriedkov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.
Príspevok z ERDF je 43.451,78 EUR.
(PR)
Toto ste už čítali?
Asociácia hotelov a reštaurácií spúšťa ďalší ročník prestížnej súťaže Hotelier roka
Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) dnes...
Vláda schválila zoznam obcí, v ktorých vzniknú centrá zdieľaných služieb
Vo vybraných 22 obciach z najmenej rozvinutých regiónov...