Back to top

Spoločenský život v Malom Blahove sa obnoví najskôr na jeseň

Publikované: 7. máj 2020 - 9:11
Rok 2020 bude medzi organizátormi bezpochyby patriť medzi často spomínané roky, nečudo, veď od polovice marca pravdepodobne až do jesene sa väčšina podujatí, zhromaždení neuskutoční. Na plány najaktívnejšieho, priam vzorového Občianskeho združenia Malé Blahovo sme sa pýtali jeho predsedu Ferenca Simona.
Spoločenský život v Malom Blahove sa obnoví najskôr na jeseň

Tento rok bude žiaľ výnimočný tým, že pre pandémiu koronavírusu v podstate celý svet bol nútený vzdať sa väčšiny podujatí.

Napriek tomu, že obmedzenia prijaté na zamedzenie šírenia koronavírusu sa už zjavne uvoľňujú, naše združenie už zrejme nebude môcť zorganizovať vlani tak populárny remeselný deň detí, ako, na našu veľkú ľútosť, ani ďalšie, mnohými navštevované letné a pozdne letné podujatia.

Tak sa neuskutoční Blahovská kuchyňa, súťaž jedál a zákuskov pripravovaných vonku na ohni, ktorej účastníkmi by bolo viacero družstiev, ako aj porota, z Maďarska. Popri tom tento rok vypadne – podobne ako Žitnoostrovský jarmok a „Fröccsfest“ - aj na september plánovaný „Sikisörfest“ (blahovský pivný fest, voľný preklad), organizácia ktorého by už mala teraz prebiehať...

Takže plánujeme až na jeseň. Ak to nariadenia umožnia, tak prvé väčšie blahovské podujatie bude Deň tekvice v Malom Blahove koncom októbra, na ktorý chystáme zábavný program a očakávame malých aj veľkých divákov, teda veríme, že to bude milý, príjemný deň pre celú rodinu. Ak nám aj počasie vyjde v ústrety, snáď budeme môcť „bez vírusu“ využiť posledné dni babieho leta ...

Následne to budú adventné a vianočné sviatočné dni, ako aj podujatie pre jubilantov, na ktoré sa budeme dosť zavčasu pripravovať.

V súčasnosti aj my udržiavame styky so svojimi členmi iba online, a čakáme, aby sa zmiernila a zlepšila táto nezvyčajná kapitola nášho života.

(na - preklad: Elisabeth Szakolczay)

Toto ste už čítali?

Cookies