Back to top

Spoločnosť Facebook pripravuje veľkú zmenu

Publikované: 30. september 2019 - 12:48
Spoločnosť Facebook plánuje vykonať veľkú zmenu, ktorou sa inšpiroval u sociálnej siete Instagram. Od piatka niektorí používatelia Facebooku v Austrálií nebudú môcť vidieť počet hodnotení „Páči sa mi to“ alebo iných reakcií na príspevkoch inej osoby.
Spoločnosť Facebook pripravuje veľkú zmenu

Kontroverznú zmenu testuje sesterská platforma Instagram vo viacerých krajinách od júla. Facebook uviedol, že odstránenie hodnotení „páči sa mi to“ bolo pokusom o zníženie sociálneho tlaku medzi používateľmi. Ľudia budú stále vidieť počet hodnotení „Páči sa mi to“, no len na svojich vlastných príspevkoch.

„Je to o tom, aby sa toto číslo vyradilo z rovnice, aby sa ľudia mohli viac sústrediť na kvalitu svojich interakcií a kvalitu obsahu, ako na počet lajkov alebo reakcií,“ uviedla hovorkyňa Mia Garlicková pre Australian Associated Press. Garlicková uviedla, že spoločnosť zmeny konzultovala s odborníkmi na duševné zdravie a skupinami bojujúcimi proti šikanovaniu.

Instagram zatiaľ nezverejnil žiadne údaje zo svojho testovania, ktoré prebieha v siedmich krajinách: Austrália, Nový Zéland, Brazília, Kanada, Japonsko, Taliansko a Írsko. Táto zmena vyvolala odpor u niektorých influencerov, ktorí uviedli, že zobrazovanie “páči sa im to” je pre nich dôležitou obchodnou metrikou.

Spoločnosť zatiaľ neuviedla, či sa testovanie predĺži alebo budú zmeny trvalé.

info.sk

Toto ste už čítali?

Cookies