Športovec roka 2021 - kategória družstvo

Publikované: 25. máj 2022 - 20:20
Najúspešnejších športovcov mesta Dunajská Streda ocenili 23. mája na slávnostnom galavečere. Zoznámte sa s nominantmi jednotlivých kategórií.

Ocenení a nominovaní v kategórii družstvo.

Zápasnícky klub Dunajská Streda (zápasenie) - 1. miesto

Zápasnícky klub Dunajská Streda sa v roku 2021 na základe dosiahnutých komplexných výsledkov stal najúspešnejším zápasníckym klubom na Slovensku. Družstvo navyše skončilo na 1. mieste v oboch štýloch (voľný štýl, grécko-rímsky štýl), čo je v histórii klubu veľký úspech. Celkové výsledky: 1. miesto Zápasnícky klub Dunajská Streda, 428 bodov (2. miesto Lokomotíva Rimavská Sobota, 420 bodov); Voľný štýl 1. miesto Zápasnícky klub Dunajská Streda, 229 bodov (2. miesto AC Nitra, 188 bodov); Grécko-rímsky štýl 1. miesto Zápasnícky klub Dunajská Streda, 189 bodov (2. miesto Gladiator Šamorín, 165 bodov)

Megy Sport DS (atletika) - 2. miesto

Atletický klub Megy Sport v minulom roku získal 1. miesto v skoku do diaľky (587 cm) na Halových majstrovstvách SR mužov a žien v Bratislave a tiež 1. miesto v skoku do diaľky (571 cm) na Halových majstrovstvách juniorov a junioriek v Bratislave.

Sportfanatic (zimné plávanie) - 3. miesto

Štvorčlenná štafeta klubu Sportfanatic bola prvým tímom na svete, ktorý preplával v oboch smeroch kanál medzi Severným Írskom a Škótskom. Štafetu tvorili Dezső Pék, Richárd Nyári, Zoltán Makai a Péter Plavec. Časový výsledok bol 24 hodín 55 minút 40 sekúnd a teplota vody bola 12 stupňov. Rekord bol zapísaný do Guinessovej knihy rekordov.

Ide o 3. veľký úspech štafety po svetovom rekorde na jazere Loch Ness a kanáli La Manche. V roku 2022 sa pripravujú na 4. zastávku 7 Ocean Challenge, ktorou je preplávanie prieplavu Molokai Canal na Havaji. 82-kilometrovú vzdialenosť zatiaľ žiadna štafeta nezdolala.

Športujsnami (akrobatický rock'n'roll) - nominovaný

Klub akrobatického rock'n'rollu Športujsnami dosiahol v roku 2021 niekoľko pekných úspechov na medzinárodných súťaziach, v Česku a Rakúsku, či na detvianskom Crazy Cup na Slovensku. Na týchto podujatiach členovia klubu získali jedenásť zlatých medailí, osemkrát striebro, šesť bronzových medailí. Vysoko si cenia aj 7. miesto získané na Svetovom pohári v rakúskom Grazi či pekné umiestenia na Svetovom pohári v Malinove.

Dunajskostredský šachový klub (šach) - nominovaný

Sezóna šachovej extraligy 2020/21 bola pre epidémiu koronavírusu zrušená, šachový klub Dunajskej Stredy tak nemohol navýšiť medailovú zbierku v živých hrách. V online súťaži Bitka partnerských miest, ktorej sa zúčastnilo 148 hráčov z 9 krajín, si však zaknihoval víťazné zlato