Športovec roka 2021 - kategória jednotlivec dospelý

Publikované: 25. máj 2022 - 19:03
Najúspešnejších športovcov mesta Dunajská Streda ocenili 23. mája na slávnostnom galavečere. Zoznámte sa s nominantmi jednotlivých kategórií.

Ocenení a nominovaní v kategórii jednotlivec dospelý.

Anna Polláková (zápasenie) - 1. miesto

Anna Polláková, členka Zápasníckeho klubu Dunajská Streda. V roku 2021 získala titul Majstra Slovenskej republiky. V Skopje/Severnom Macedónsku si vybojovala 13. miesto na U23 Majstrovstvách Európy, 5. miesto na Medzinárodnej súťaži v zápasení Dumitru Pirvulescu & Vasile Iorga v rumunskej Bukarešti. V Dunajskej Strede získala 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska senioriek v zápasení voľným štýlom.

Balázs Hakszer (zápasenie) - 2. miesto

Balázs Hakszer je členom Zápasníckeho klubu Dunajská Streda. V roku 2021 získal titul Majstra Slovenskej republiky a dve prvenstvá za jediný víkend v Dunajskej Strede: na Majstrovstvách seniorov v zápasení voľným štýlom a MS seniorov v zápasení gréckorímskym štýlom.

Tibor Csiba (karate) - 3. miesto

Rok 2021 priniesol pre člena dunajskostredského klubu IPPON Karate titul Majstra sveta a Majstra Európy a niekoľko zlatých medailí. Získal prvenstvo na nasledujúcich súťažiach: Majstrovstvá sveta Shito-Ryu karate (kategória Kata masters +55 rokov); Polish Open, XV. International karate Grand Prix/World Cup, Bielsko-Biala, Poľsko ( kategória Kata masters D/+55rokov); Majstrovstvá Európy Shito-Ryu karate (kategória Kata muži +55 rokov; Majstrovstvá Slovenska Shito-Ryu karate (kategória Kata muži +55 rokov); Trstenský pohár, Trstená (kategória Kata muži +35 rokov)

Dezider Pék (plávanie) - nominovaný

Dezider Pék je členom štvorčlennej štafety Sportfanaticu, ktorá ako prvá na svete preplávala v oboch smeroch extrémne náročný Severný prieliv medzi Severným Írskom a Škótskom. Vďaka tomu sa už po druhýkrát ocitli na stránkach Guinnessovej knihy rekordov. Dezider Pék ďalej získal prvenstvo na 750 m tratiach 3. ročníka plaveckej súťaže otužilcov Iom Horní Cerekev a 17. ročníka súťaže zimných plavcov na kúpalisku v Slavkove pri Brne. Ku svojim úspechom si pripísal aj 2. miesto a nový slovenský rekord na 33. ročníku Sri Chinmoy Marathon Swim Rapperswill vo švajčiarskom Zürichu a 12. miesto (2. miesto bez neoprénu) na medzinárodnej súťaži Backwaterman Open Water 14 k Revival Classic v rakúskom Ottensteine.

Tamás Petényi (šach) - nominovaný

Tamás Petényi je členom dunajskostredského šachového klubu. V roku 2021 skončili na Medzinárodnej uzavretej súťaži veľmajstrov v Budapešti na 3. mieste s rovnakým skóre ako víťazný tím. Na majstrovstvách Európy dospelých jednotlivcov v islandskom Reykjavíku sa zúčastnil ako reprezentant SR, rovnako ako na 23. Európskom šampionáte dospelých tímov v Slovínsku.

Peter Plavec (plávanie) - nominovaný

Peter Plavec je členom štvorčlennej štafety Sportfanaticu, ktorá ako prvá na svete preplávala v oboch smeroch extrémne náročný Severný prieliv medzi Severným Írskom a Škótskom. Vďaka tomu sa už po druhýkrát ocitli na stránkach Guinnessovej knihy rekordov.

Peter Plavec ďalej získal prvenstvo vo vlastnej vekovej kategórii na 10 km plaveckom maratone v chorvátskom Omiši, 2. miesto na súťaži 24-hodinového plávania na Veľké Košariskách. ďalej si zaknihoval 8. miesto (kategória bez neoprénu 5. miesto, vo vlastnej vekovej kategórii 1. miesto) v súťaži Backwaterman Open Water 14 k Revival Classic v rakúskom Ottensteine.

Richard Nyáry (plávanie) - nominovaný

Richard Nyáry, člen klubu Top Run DS, preplával v októbri 2021 Lamanšský prieliv za 15 hodín a 57 minút. 36 km plávania absolvoval ako 8. slovenský pretekár v poradí za extrémne náročných podmienok, silného vetra a teplotou vody 15 stupňov. V roku 2021 získal Zvláštnu cenu od Anglickej plaveckej asociácie.

Dominika Grajcarová (tanec) - nominovaná

Dominika Grajcarová ako členka akrobatického rock'n'rollového klubu Sportujsnami dosiahla v minulom roku niekoľko pekných výsledkov. S partnerom v súťažnej kategórii Couple Dance Show skončili na 1. mieste na medzinárodnej súťaži v českých Říčanoch a na 5. mieste v na Svetovom pohári Akrobatického rokenrolu v Bratislave - Malinove.