Back to top

Športovec roka 2021 - kategória jednotlivec od 15 do 20 rokov

Publikované: 25. máj 2022 - 18:53
Najúspešnejších športovcov mesta Dunajská Streda ocenili 23. mája na slávnostnom galavečere. Zoznámte sa s nominantmi jednotlivých kategórií.
Športovec roka 2021 - kategória jednotlivec od 15 do 20 rokov

Ocenení a nominovaní v kategórii jednotlivec od 15 do 20 rokov.

 

Réka Hegedűs (zápasenie) - 1. miesto

Réka Hegedűs. 16-ročná zápasníčka dunajskostredského klubu si za rok 2021 zaknihovala pekné úspechy: 11. miesto Majstrovstvá sveta kadetiek, Budapest/HUN, 10. miesto Majstrovstvá Európy kadetiek, Samokov/BUL, 2. miesto Poľský pohár-medzinárodná súťaž kadetiek v zápasení voľným štýlom, Checiny/POL, 3. miesto medzinárodná súťaž kadetiek Constantin Alexandru & Ioan W. Popovici, Bukarešť/ROU. V júni 2021 zvíťazila na Majstrovstvách Slovenska kadetiek v zápasení voľným štýlom v Snine.

 

Tamás Csörgő (zápasenie) - 2. miesto

Devätnásťročný zápasník dunajskostredského zápasníckeho klubu získal v roku 2021 v Nitre hneď dve prvenstvá a titul "Majster Slovenska": na Majstrovstvách Slovenska juniorov v zápasení gréckorímskym štýlom a na Majstrovstvách Slovenska juniorov v zápasení voľným štýlom. Ku svojim minuloročným úspechom si pripísal dve druhé miesta v Dunajskej Strede: na Majstrovstvách Slovenska seniorov v zápasení voľným štýlom a na Majstrovstvách Slovenska seniorov v zápasení gréckorímskym štýlom. 18. miesto Majstrovstvá Európy juniorov, Dortmund/GER, 28.06.2021-04.07.2021

 

Renáta Vodnyánszka (atletika) - 3. miesto

Atletika zostáva v rodine pre Renátu Vodnyánszkú, 18-ročnú atlétku klubu Megy Sport Dunajská Streda. V minulom roku získala 1. miesto v skoku do diaľky (587 cm) na Halových majstrovstvách SR mužov a žien v Bratislave a tiež 1. miesto v skoku do diaľky (571 cm) na Halových majstrovstváchjuniorov a junioriek v Bratislave.

 

Tomáš Kósa (karate) - nominovaný

Devätnásťročný maturant Tomáš Kósa je študentom Spojenej školy na nám. sv. Štefana. V roku 2021 si na svoje konto mohol pripísať 1. miesto na národnom šampionáte v Győri Ashihara Karate, kumite kategória Muži A, 3. miesto na Medzinárodných majstrovstvách v karate v Baji, Maďarsku - kategória Dospelí B muži Kumite 70 kg.

ET, -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies