Športovec roka 2021 - kategória tréner

Publikované: 25. máj 2022 - 19:49
Najúspešnejších športovcov mesta Dunajská Streda ocenili 23. mája na slávnostnom galavečere. Zoznámte sa s nominantmi jednotlivých kategórií.

Ocenení a nominovaní v kategórii tréner.

József Vajas (zápasenie) - 1. miesto

Zápasnícky klub Dunajská Streda sa v minulom roku mohol pochváliť mnohými úspechmi, ku ktorým prispel aj tréner József Vajas. Pod jeho vedením skončili na 1. mieste v súťaži družstiev na Majstrovstvách SR starších žiakov v grécko-rímskom štýle vo Fiľakove a na Majstrovstvách SR žiakov v grécko-rímskom štýle v Rimavskej Sobote. Klub obsadil 2. miesto na Majstrovstvách SR starších žiakov vo voľnom štýle v Rimavskej Sobote a 3. miesto na Majstrovstvách SR mladších žiakov vo voľnom štýle v Košiciach. V roku 2021 získali zverenci Józsefa Vajasa na republikových majstrovstvách žiakov a dorastu spolu 26 medailí, 12 zlatých, 9 strieborných a 5 bronzových medailí.

Renáta Vargová Medgyesová (atletika) - 2. miesto

Renáta Vargová Medgyesová ako trénerka atletického klubu Megy Sport si vďaka zverenkyni Renáte Vodnyánszkej aj v minulom roku zaknihovala pekné víťazstvá. Získala 1. miesto v skoku do diaľky (587 cm) na Halových majstrovstvách SR mužov a žien v Bratislave a tiež 1. miesto v skoku do diaľky (571 cm) na Halových majstrovstvách juniorov a junioriek v Bratislave.

Peter Šandal (stolný tenis) - 3. miesto

Peter Šandal je trénerom SST Euromilk. V roku 2021 získalo Stredisko stolného tenisu Euromilk pekné výsledky. Družstvo dorastu (v počte 8 hráčov) ako aj 1. družstvo mladšieho žiactva (v počte 18 detí) si rovnako vybojovali v 1. lige prvenstvá.

Rastislav Baňas (tanec) - nominovaný

Rastislav Baňas je trénerom a tiež úspešným tanečníkom Klubu akrobatického rock'n'rollu Športujsnami. Klub pod jeho vedením dosiahol v roku 2021 niekoľko pekných úspechov na medzinárodných súťažiach, v Česku a Rakúsku, či na detvianskom Crazy Cup na Slovensku. Na týchto podujatiach členovia klubu získali jedenásť zlatých medailí, osemkrát striebro, šesť bronzových medailí. Vysoko si cenia aj 7. miesto získané na Svetovom pohári v rakúskom Grazi či pekné umiestenia na Svetovom pohári v Malinove.