Back to top

Športovec roka - kategória kolektív

Publikované: 10. máj 2024 - 19:14
V pondelok 6. mája sa udeľovali ocenenia Športovec roka 2023. Náš portál prináša zoznam ocenených a kandidátov. Naši čitatelia sa tu môžu dočítať o aktivitách a úspechoch nominovaných športovcov a klubov v uplynulom roku – nižšie v kategórii kolektív.
Športovec roka - kategória kolektív

Kolektív:
1. Družstvo žien HC DAC Dunajská Streda

2. FC DAC 1904 A-mužstvo

3. Extraligové družstvo Šachového klubu Dunajská Streda

1. Družstvo žien HC DAC Dunajská Streda
Hádzanársky klub HC DAC Dunajská Streda vznikol v júni 2016 a už v prvých troch rokoch od svojho vzniku si dokázal vybojovať účasť na spoločnom česko-slovenskom šampionáte, ktorého sa odvtedy zúčastňuje už 5. rok. V sezóne 2022/23 hádzanárky HC DAC účinkovali už po štvrtýkrát za sebou v spoločnej česko-slovenskej Mol Lige a podaril sa im historický úspech: družstvo HC DAC si vybojovalo prvé miesto spomedzi 12 tímov. Následne sa hádzanárky zúčastnili Majstrovstiev Slovenska, ktoré dunajskostredské družstvo žien po prvý raz v histórii vyhralo. Striebornú medailu získali v tretej súťažnej sérii sezóny 2022/23 v Slovenskom pohári.

2. FC DAC 1904 A-mužstvo
A-mužstvo dospelých DAC skončilo v sezóne 2022/23 najvyššej súťaže Fortuna Liga na 2. mieste, pričom získalo historicky najviac bodov a prekonalo viacero klubových rekordov. Zároveň šiestykrát za sebou dosiahlo umiestnenie zaručujúce štart v európskych pohároch, čo je ďalšie vylepšenie klubového maxima.

3. Extraligové družstvo Šachového klubu Dunajská Streda
Družstvo sa v roku 2023 na Európskom pohári šachových družstiev v albánskom Durres umiestnilo so 4 víťazstvami a 3 prehrami na 32. mieste z 84 zúčastnených tímov. V sezóne 2022/23 získalo družstvo titul Majstra Slovenska. Extraligu vyhrali už po štvrtýkrát. Okrem toho sa môžu pochváliť aj piatimi druhými miestami.

 

Ďalšími nominantmi kategórie boli: HC DAC Dunajská Streda U12 (mladšie žiačky), formácia Maneskin, Klub akrobatického rock’n‘rollu Športujsnami, FC DAC 1904 družstvo U13, Karate Klub IPPON Dunajská Streda, Megy Sport Dunajská Streda, Športový klub TopRunDS, SST Euromilk Dunajská Streda, Zápasnícky klub Dunajská Streda

 

HC DAC Dunajská Streda U12 (mladšie žiačky)
Družstvo mladších žiačok Hádzanárskeho klubu HC DAC Dunajská Streda U12 dosiahlo v hádzanej takmer všetko, čo sa v ich kategórii dosiahnuť dá. Okrem početných turnajových víťazstiev v sezóne 2022/23, kedy sa stali dvojnásobní majstrami okresu a dvojnásobnými majstrami Slovenska, získali aj striebro na najprestížnejšom európskom turnaji v hádzanej, kde v ich kategórii súťažilo 76 družstiev.

formácia Maneskin, Klub akrobatického rock’n‘rollu Športujsnami
Formácia Maneskin klubu akrobatického rokenrolu Športujsnami má za sebou mimoriadne úspešnú sezónu 2023 – na svoje konto si pripísali 3 x zlato, 3 x striebro, 1 x bronz, ako aj titul MSR 2023. Zlato si pritom odniesli z Jesenného pohára českého mesta Říčany, z Majstrovstiev Slovenska v Detve i z dunajskostredského Woodprocessing Cup.

FC DAC 1904 družstvo U13
Družstvo futbalového klubu FC DAC 1904 U13 sa v sezóne 2022/23 stalo víťazom najvyššej súťaže vo svojej vekovej kategórii. Napriek tomu, že v žiackej kategórii kladú v klube najväčší dôraz na výchovu a individuálny rozvoj hráča, a nie je tlak na výsledky, dokázali zverenci trénera Tibora Ravasza ovládnuť svoju ligovú súťaž.

Karate Klub IPPON Dunajská Streda
Záplavu medailí si v roku 2023 zaknihoval aj Karate Klub IPPON Dunajská Streda. Majstrovstvá Sveta Shito-ryu karate a Kobudo v rumunskom meste Oradea im priniesli tri 1., jedno 3. a tri 5. miesta. Na poľských medzinárodných súťažiach (Polish Open, XVII. International karate Grand Prix, Bielsko-Biala a Central Poland Open, International Grand Prix karate, Pleszew) získali jednu zlatú a jednu bronzovú medailu. Na Majstrovstvách Európy Shito-ryu karate a Kobudo v rumunskej Oradei získali dve 1., tri 2. miesta a na Medzinárodnom turnaji Zvolen CUP vo Zvolene dve 3. miesta. Grand Prix Žilina im priniesla jedno 1. miesto a Medzinárodný turnaj kumite – Memorál R. Farmadína v Nitre jedno 5.miesto.

Megy Sport Dunajská Streda
Spolu získali atléti klubu Megy Sport Renáta Vodnyánszká, Ladislav Molnár, Bence Tóth a Szebasztián Bíró v roku 2023 krásne úspechy. Medzi nimi 23.miesto v skoku do diaľky na Majstrovstvách Európy U20 v Jeruzaleme, 1.miesto v skoku do diaľky a 8.miesto v behu na 100 m na Majstrovstvách SR juniorov v Trnave, 3.miesto v skoku do diaľky na Majstrovstvách SR dospelých v Banskej Bystrici, 1.miesto v skoku do diaľky v Atletickej Lige /dospelých/ v Trnave a štyri druhé a jedno 3. miesto na Majstrovstvách západoslovenského kraja v Trnave.

Športový klub TopRunDS
Na rakúskych majstrovstvách v zimnom plávaní ICE BEAR TROPHY v Altenwörthe v miešanej štafete na 4x25m získalo družstvo pozostávajúce z Richarda Nyáryho, Alexandra Tőséra, Ladislava Tariča a Patrície Mogyorósiovej zlatú medailu. Družstvo je tiež hrdé na svoje umiestnenie, 41. miesto v štafete na trati 4x50 m na Majstrovstvách sveta v ľadovej vode vo Francúzsku. Na Majstrovstvách Slovenska v zimnom plávaní si v sezóne 2022/2023 za účasti 33 klubov vybojovali vynikajúce celoštátne 3. miesto.

SST Euromilk Dunajská Streda
Stolný tenis je po futbale najmasovejším športom na Slovensku. Má viac ako 17 tisíc registrovaných hráčov a preto každý úspech v tomto športe je veľmi cenný. V ročníku 2022/23 kolektív žiakov klubu SST Euromilk dosiahol opäť zaslúžené 1. miesto v 1. lige žiakov.

Zápasnícky klub Dunajská Streda
Dunajskostredskí zápasníci sa rok čo rok pýšia krásnymi úspechmi. Z výsledkov roka 2023:

1. miesto na 11. Žitnoostrovskom pohári v zápasení voľným štýlom v Dunajskej Strede,

2. miesto v Prievidzi na Medzinárodnom turnaji v zápasení voľným štýlom 8th Womens Cup,

prvé miesta na súťažiach: Majstrovstvá Slovenska v zápasení dospelých žien v Rimavskej Sobote; Majstrovstvá Slovenska v zápasení žien U20 v Snine; Majstrovstvá Slovenska v zápasení gréckorímskym štýlom U15 v Prievidzi. K tomu si vybojovali bronzové umiestnenia v kategórii družstiev v Dunajskej Strede na Majstrovstvách Slovenska v zápasení voľným štýlom U15 a Majstrovstvách Slovenska v zápasení žien U15.

Milí čitatelia!

Pobudnite ešte chvíľu s našimi úspešnými športovcami. O odovzdávaní cien Športovec roka 2023 na našom portáli nájdete aj článok o priebehu galavečera a bohatú fotogalériu.

-et-, bé-, -rovin-

 

 

Toto ste už čítali?

Cookies