Back to top

Športovec roka - kategória mládež 15-20 rokov

Publikované: 10. máj 2024 - 12:08
V pondelok 6. mája sa udeľovali ocenenia Športovec roka 2023. Náš portál prináša zoznam ocenených a kandidátov. Naši čitatelia sa tu môžu dočítať o aktivitách a úspechoch nominovaných športovcov a klubov v uplynulom roku – nižšie v kategórii mládež 15-20 rokov.
Športovec roka - kategória mládež 15-20 rokov

Mládež 15-20 rokov

1. Réka Hegedűs, zápasníčka, Zápasnícky klub Dunajská Streda

2. Renáta Vodnyánszká, atlétka, Megy Sport Dunajská Streda

3. Lara Görcs, zápasníčka, Zápasnícky klub Dunajská Streda

1. Réka Hegedűs, zápasníčka, Zápasnícky klub Dunajská Streda
Zápasníčka Zápasníckeho klubu Dunajská Streda sa v kategórii do 50 kg umiestnila na 5. mieste na Majstrovstvách sveta U20 v jordánskom Ammáne, Rovnako 5. miesto získala na Otvorených medzinárodných majstrovstvách Poľska v Karline a na turnaji Heros Lady Open v poľskom Boguszov-Gorce. Na 30. ročníku medzinárodnej súťaže Flatz Open v rakúskom Wolfurte získala bronz. Na Grand-Prix v Brne, na 49. Medzinárodnom turnaji mládeže a priateľstva v zápasení voľným štýlom v Prievidzi si vybojovala prvenstvá a hneď dvakrát získala titul Majstra Slovenska: na Majstrovstvách Slovenska U20 v Snine a na Majstrovstvách Slovenska dospelých v Rimavskej Sobote.

2. Renáta Vodnyánszká, atlétka, Megy Sport Dunajská Streda
Renáta má za sebou ďalší úspešný rok. Na Majstrovstvách Európy U20 v Jeruzaleme získala 23. miesto. Na Medzinárodnom meetingu Budapest Open dospelých sa umiestnila na 5. mieste a na Majstrovstvách SR dospelých v Banskej Bystrici získala bronz. Zlato získala na Majstrovstvách SR juniorov v Trnave a rovnako v Trnave v Atletickej lige medzi dospelými.

3. Lara Görcs, zápasníčka, Zápasnícky klub Dunajská Streda
Lara získala v roku 2023 dvojnásobný titul Majstra Slovenska: na Majstrovstvách Slovenska žien v Rimavskej Sobote a Majstrovstvách Slovenska U17 v Nitre. Zlato získala v Prievidzi, na 49. Medzinárodnom turnaji mládeže a priateľstva v zápasení voľným štýlom, na Majstrovstvách Slovenska U20 v Snine, ako aj na 11: Žitnoostrovskom pohári v Dunajskej Strede. Na Majstrovstvách Európy U17 v albánskej Tirane sa vo svojej kategórii umiestnila na 9. mieste. Bronz získala na Otvorených medzinárodných majstrovstvách Poľska v Karline a tiež na turnaji Veľká cena Brna.

Ďalším nominantom kategórie bol: Bence Tóth, atlét, Megy Sport Dunajská Streda.

Bence Tóth, atlét, Megy Sport Dunajská Streda
Bence na Majstrovstvách SR juniorov v Trnave získal 8.miesto v behu na 100m. V Skalici, na

3.kole družstiev západoslovenského kraja v skoku do diaľky získal zlato. Na Majstrovstvách západoslovenského kraja juniorov v Trnave si vydobyl hneď trojnásobné striebro: v disciplínach skok do diaľky, ako i beh na 100, resp. 200-m trate.

Milí čitatelia!

Pobudnite ešte chvíľu s našimi úspešnými športovcami. O odovzdávaní cien Športovec roka 2023 na našom portáli nájdete aj článok o priebehu galavečera a bohatú fotogalériu.

-et-, bé-, -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies