Back to top

Športovec roka - kategória športovci so zdravotným znevýhodnením

Publikované: 10. máj 2024 - 19:10
V pondelok 6. mája sa udeľovali ocenenia Športovec roka 2023. Náš portál prináša zoznam ocenených a kandidátov. Naši čitatelia sa tu môžu dočítať o aktivitách a úspechoch nominovaných športovcov a klubov v uplynulom roku – nižšie v kategórii športovci so zdravotným znevýhodnením.
Športovec roka - kategória športovci so zdravotným znevýhodnením

Športovci so zdravotným znevýhodnením

V decembri 2023 boli prijaté nové zásady udeľovania ocenení Športovec roka mesta Dunajská Streda, v zmysle ktorých sa zaviedla nová kategória: Športovci so zdravotným znevýhodnením. Nominujúca organizácia Rebeka DS nie je organizáciou so športovým zameraním, Rebeka Husvéthová preto v rámci Športovca roka nemohla dostať ocenenie, jej výsledky v roku 2023 si však rozhodne zaslúžia uznanie.

Rebeka Husvéthová reprezentovala Slovensko na minuloročných majstrovstvách sveta v športe boccia v Portugalsku, kde vo veku 16 rokov získala vo svojej kategórii striebornú medailu. Boccia je paralympijský šport, loptová hra určená pre ľudí s najťažšími formami zdravotného postihnutia, s cieľom umožniť im zažiť krásny pocit s naozajstného súťaženia. Rebeke prajeme množstvo podobných zážitkov a úspechov v budúcnosti.

Milí čitatelia!

Pobudnite ešte chvíľu s našimi úspešnými športovcami. O odovzdávaní cien Športovec roka 2023 na našom portáli nájdete aj článok o priebehu galavečera a bohatú fotogalériu.

-et-, bé-, -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies