Back to top

Športový tábor plný zážitkov s floorball klubom

Publikované: 19. august 2022 - 20:36
Nedávno sa skončil druhý letný tábor dunajskostredského Rumba floorball klubu, v ktorom popri floorballe sa účastníci zoznámili aj s inými športami, a pritom sa obohatili aj o veľa príjemných zážitkov.
Športový tábor plný zážitkov s floorball klubom

Minulý týždeň v piatok skončil druhý letný tábor Rumba floorball klubu, ktorý organizovali pre žiakov základných škôl a stredoškolákov, a zúčastnili sa ho 4 vedúci a 22 žiakov.

Miesta podujatí: Mestská športová hala Dunajská Streda, telocvične Základnej školy Vámbéryho, mestské termálne kúpalisko, územie Slovakiaringu (Orechová Potôň), Malé Karpaty (Bratislava), a územie Malého Dunaja medzi Jahodnou a Trsticami.

Športové odvetvia, ktoré si účastníci mohli vyskúšať: floorball, motokáry, veslovanie, volejbal, futbal, frisbee,

vodné pólo, plávanie, stolný tenis, posilňovanie. Ďalej veslovanie z Jahodnej do Trstíc, motokáry na Slovakiaringu v Orechovej Potôni, túra v Malých Karpatoch na Kamzík, odtiaľ na Železnú studienku, lanovkou naspäť.

„Po tri dopoludnia sme v športovej hale trénovali floorball, v stredu popoludní sme s družstvami United klubu z Galanty odohrali prípravné zápasy. Naše družstvo stredoškolákov zvíťazilo v pomere 12:1, družstvo žiakov základnej školy prehralo 2:18" - uviedol nášmu portálu Kálmán Miklós, vedúci Rumba floorball klubu.

Po ostatné dni si mladí vyskúšali volejbal a frisbee. Dvakrát mohli športovať v termálnom kúpalisku: plážový volejbal, vodné pólo, plávanie a, samozrejme, aj trochu uvoľnenia v termálnej vode.

„Nafukovací hrad postavený na jazere termálparku si na udržanie sa na nohách vyžadoval veľa energie. Zážitkom bolo aj pozerať sa na nich" - povedal organizátor.

Deti sa oboznámili s mnohými športovými odvetviami, a prostredníctvom nich získali mnoho zážitkov.

O dianí a zážitkoch svedčia fotografie, ktoré sme priebežne zhotovovali!" - s radosťou oznamoval Kálmán Miklós.

Projekt mohol byť realizovaný vďaka finančnému príspevku mesta Dunajská Streda.

Kálmán Miklós, -rovin-
Foto: Rumba floorball klub 

Toto ste už čítali?

Tagy: floorball
Cookies