Back to top

Spoznali sme meno prvého súpera DAC-u v Slovnaft cupe

Publikované: 13. júl 2017 - 13:48
Futbalisti FC DAC 1904 sa v 2.kole Slovnaft cupu predstavia na ihrisku FK Slovan Ivanka pri Dunaji.


Zverenci trénera Marca Rossiho odštartujú nový ročník Slovnaft cupu proti treťoligovej Ivanke, ktorá má pomerne zaujímavú históriu. Hoci tento maličký klub vznikol už v roku 1919, na futbalovú mapu sa výraznejšie zapísal až začiatkom 30-tych rokov, keď začal hrať ligové zápasy. Počas tohto  obdobia vychovala Ivanka pri Dunaji napr. Jozefa Luknára, ktorý neskôr prestúpil do Slovana. Legendárny kanonier, dokonca reprezentoval ČSR a fanúšikovia ho poznali pod prezývkou “ Kladivo”.

Ihrisko, na ktorom sa DAC predstaví má už 69 rokov. Najväčšie úspechy na ňom zbierala Ivanka v časoch, keď bývalý futbalista Š. Trnčík vytvoril skvelý dorastenecký kolektív, ktorý nielenže vyhral krajské majstrovstvá, ale dvakrát sa turnajovým spôsobom prebojoval aj do záverečných bojov o titul majstra ČSR. Ligový primát im síce unikol, no druhé miesto v republike bola obrovská prestíž.

V nasledujúcich rokoch vytvorili úspešní dorastenci aj základ kvalitného mužstva seniorov, ktoré v r. 1962 vybojovalo divíziu. V týchto slávnych časoch hrali v Ivanke mužstvá Piešťan, Partizánskeho, Holíča, Nových Zámkov a tiež rezervy Slovana, Interu, Trnavy a Trenčína.

Stretnutie FK Slovan Ivanka pri Dunaji vs. FC DAC 1904 je naplánované na 9. augusta 2017.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies