Back to top

Štadión roka: hlasovanie trvá do 15. marca!

Publikované: 13. marec 2020 - 7:57
Hlasovať za MOL Arénu v prestížnej súťaži o Štadión roka 2019 môžete do nedele 15. marca.
Štadión roka: hlasovanie trvá do 15. marca!

Aj domov nášho klubu, dunajskostredská MOL Aréna sa ocitla medzi 21 štadiónmi nominovanými na prestížne ocenenie „Stadium of the Year“. Na zozname sú štadióny z 19 krajín celého sveta s kapacitou presahujúcou 10 000 divákov, ktoré boli oficiálne otvorené v roku 2019.

Súťaž vyhlásila stránka Stadium Database (stadiumDb.com), ktorá je jednou z popredných svetových webov venovaných futbalovým štadiónom.

O spôsobe hlasovania sme podrobnejšie písali tu.

HLASUJEM TERAZ

MOL Aréna vyrástla na mieste pôvodného štadióna, postaveného na začiatku 50-tych rokov minulého storočia, pričom došlo k otočeniu ihriska o 90 stupňov. Prestavba začala v septembri 2015 búraním prvých tribún, intenzívne stavebné práci sa rozbehli v apríli 2016. V prvej fáze boli postavené tribúny B a C (východná a severná), čím sa vytvorilo L-ko s kapacitou takmer 7000 divákov. Otvorené bolo v novembri 2016, čo znamenalo, že mužstvo sa do Dunajskej Stredy vrátilo po len približne štvormesačnom „vyhnanstve“ v Senci. Hlavná tribúna vyrástla za necelý rok, odovzdaná bola v úvode novembra 2017.

Na poslednej, D tribúne bol najskôr zhotovený sektor hostí a pre zvyšok déčka bolo potrebné zbúrať starú hlavnú tribúnu. Kompletná výstavba MOL Arény sa skončila vlani v januári a slávnostné odovzdanie bolo spojené s derby DAC-Slovan 16. februára 2019.

Finálna kapacita MOL Arény je 12 700 sedadiel a medzi jej najdôležitejšie ozdoby patria čiarový kód na plášti štadióna, oblúky pripomínajúce „mexické vlny“, či vertikálne stĺporadia vytvárajúce efekt gotického kostola. Jedinečná je aj VIP sekcia, ktorej návštevník má pocit, že je v budove, ktorá ponúka ďaleko viac ako hociktorý bežný futbalový štadión.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies