Štatistiky jesene 2017: hráči

Publikované: 18. december 2017 - 10:04
Účinkovanie A-mužstva DAC v jesennej časti sezóny 2017/18 z pohľadu čísiel a štatistík - v druhej časti hráčske štatistiky.

Počas jesene sme z ligových tímov nasadili druhý najnižší počet futbalistov. V 19 stretnutiach doterajšieho priebehu sezóny 2017/18 sa v drese DAC-u predstavilo 20 hráčov (pre porovnanie: vlani 26, predvlani 22). Najviac mali Prešov a Podbrezová - po 27, najmenej nováčik z Nitry - 19).

Celkovo sa v lige predstavilo 279 hráčov (pred rokom 288), z nich trinásti absolvovali plnú minutáž - až štyria z DAC. Ani minútu z nášho tímu nechýbali Patrik Macej, Tomáš Huk, Ľubomír Šatka a Marin Ljubičić.

Nastúpili za DAC v jesennej časti ročníka 2017/18 - za menom nasleduje počet zápasov, minút a u strelcov gólov aj ich počet:

46

Z nasadených 20 hráčov si trinásť v našom drese zahralo prvú ligu už aj v minulosti, kým siedmi pribudli do klubovej kroniky v tomto ročníku (Macej, Koštrna, Čmelík, Divković, Kalmár, Malec a Ashiru). Pre Koštrnu, Divkovića a Kalmára bola táto sezóna zároveň vôbec prvou v slovenskej najvyššej súťaži, zvyšní štyria už v iných kluboch našu ligu okúsili.

Z 20 hráčov DAC-u bolo 11 legionárov, čo je tretí najvyšší počet v súťaži. Viac cudzincov mali len Slovan (16) a Trenčín (14), najmenej ich bolo v Nitre - iba traja.

V najvyššej súťaži pôsobíme 23. sezónu, doteraz sme nasadili spolu 337 hráčov, z nich sa 150 presadilo aj strelecky - ako posledný na listinu strelcov pribudol Yves Simon Pambou. TOP 15 hráčov klubovej histórie podľa počtu prvoligových štartov v drese DAC: