Štatistiky sezóny 2019/20: Európska liga a Slovnaft Cup

Publikované: 22. júl 2020 - 12:41
DAC sa v minulom ročníku piatykrát predstavil v Európe a ôsmykrát postúpil do semifinále Slovenského pohára. Seriál o účinkovaní nášho A-mužstva v sezóne 2019/20 pokračujeme pohárovými vystúpeniami na európskej a domácej scéne.

EURÓPSKA LIGA

Vďaka druhému miestu v sezóne 2018/19 sa DAC druhýkrát v rade a celkovo piatykrát dostal na európsku pohárovú scénu. Ako nenasadený tím v 1. predkole sme narazili na poľskú Cracoviu Kraków. Po domácej remíze 1:1 rozhodla o našom postupe odveta, kde sa v riadnom hracom čase zrodil rovnaký výsledok 1:1, a keďže v predĺžení oba tímy skórovali raz, vďaka pravidlu o vyššom počte gólov strelených na ihrisku súpera išiel ďalej DAC.

V 2. predkole nás čakal grécky Atromitos Atény, a po domácej prehre 1:2 sa nám v odvete podarilo z 2:0 vyrovnať na 2:2. Nádej však žila len štyri minúty, domáci upravili na konečných 3:2 a týmto výsledkom nás vyprevadili zo súťaže.

V štyroch stretnutiach Európskej ligy sa v našom drese predstavilo 17 hráčov. Ani minútu nechýbali Jedlička, Vida Máté, Kružliak és Koštrna, najviac gólov strelil Ramirez (2). V týchto zápasoch viedol mužstvo tréner Peter Hyballa.

Atromitos FC-DAC 3:2 (2:0)
Góly: 22. Katranis, 28. Manoussos (11m), 76. Risvanis - 53. Ramirez, 72. Kalmár (11m),2450 divákov

Nastúpili za DAC v EL 2019/20 - za menom nasleduje počet zápasov, minút a u strelcov gólov aj ich počet:

SLOVNAFT CUP

Od ročníka 2014/15 model Slovenského pohára (Slovnaft Cup) umožňuje aj tímom z nižších súťaží stretnúť sa s prvoligistami. DAC tentoraz odohral sedem pohárových stretnutí a narazil na súperov z každej úrovne od prvej po piatu ligu.

Pohárová sezóna nám priniesla niekoľko pamätných momentov, vrátane priateľského prijatia vo Fiľakove či dramatického penaltového rozstrelu proti Trnave. Práve na osemfinálovom krajskom derby sa zrodila najvyššia návšteva celého ročníka Slovnaft Cupu (7550 divákov).

Po piatich rokoch sa DAC znova prebojoval do semifinále, kde však nestačil na Ružomberok. Ôsmykrát sme sa dostali medzi štvoricu najlepších, ale k finálovým účastiam z rokov 1987, 1993 a 1995 nepribudla ďalšia.

V prvých štyroch zápasoch sedel na lavičke tímu Peter Hyballa, v súboji s Popradom viedol mužstvo Helder Cristovao a v dvoch semifinálových dueloch Bernd Storck. Trojica kormidelníkov dala v siedmych stretnutiach Slovnaft Cupu príležitosť 26 hráčom. Najviac minút z nášho tímu odohral Kružliak, najlepšími strelcami boli M. Vida a Ramirez, ktorí strelili po 2 góly.

Účinkovanie DAC-u v SP, ročník 2019/20:
2. kolo: Podkonice (IV. liga) - DAC 0:4 (0:1)
Góly: 34. M. Vida, 75. M. Vida, 79. Taiwo, 82. Kružliak (11 m), 983 divákov
3. kolo: Fiľakovo (III. liga) - DAC 0:0, na jedenástky 5:62075 divákov
4. kolo: Radimov (V. liga) - DAC 0:2 (0:0)
Góly: 64. Ramirez, 79. Beskorovainyi, 2215 divákov
Osemfinále: DAC - Trnava 0:0, na jedenástky 4:37550 divákov
Štvrťfinále: DAC - Poprad (II. Liga) 2:0 (1:0)
Góly: Ramirez, Balić, 5968 divákov
Semifinále, 1. stretnutie: DAC - Rózsahegy 1:1 (1:0)
Gól: Schäfer, 319 divákov
Semifinále, odveta: Rózsahegy - DAC 3:0 (1:0)365 divákov

Nastúpili za DAC v pohárovom ročníku 2019/20 - za menom nasleduje počet zápasov, minút a u strelcov gólov aj ich počet: