Štatistiky striebornej sezóny 2018/19: Európska liga a Slovnaft Cup

Publikované: 14. jún 2019 - 11:49
Seriál o účinkovaní A-mužstva DAC-u v striebornej sezóne 2018/19 končíme pohárovými vystúpenia na európskej a domácej scéne.

EURÓPSKA LIGA

Tretie miesto v sezóne 2017/18 znamenalo pre DAC návrat na európsku pohárovú scénu po dlhom štvrťstoročí. Ako nenasadený tím v 1. predkole sme narazili na najúspešnejší a najznámejší gruzínsky tím Dinamo Tbilisi. Po domácej remíze 1:1 rozhodla o našom postupe odveta, kde sme v závere dvomi hlavičkami Baya otočili na 2:1.

V 2. predkole nás čakalo ďalšie Dinamo, tentoraz bieloruské z hlavného mesta Minsk. Už prvý zápas na domácej pôde nás postavil pred náročnú úlohu, po prehre 1:3 sme cestovali na odvetu s minimálnou šancou na úspech. Súper nás predčil aj v druhom zápase a víťazstvom 4:1 nám vstavil stopku pred ďalšími bojmi.

V štyroch stretnutiach Európskej ligy si vlani v našom drese zahralo 18 hráčov. Ani minútu nechýbali Macej a Huk, najviac gólov strelil Bayo (3).

Dinamo Minsk-DAC 4:1 (1:0)

Góly: 19. Nikolić, 47. Khvaschinski, 50. Ivanov, 58. Nikolić - 74. K. Vida, 9450 divákov

Nastúpili za DAC v EL 2018/19 - za menom nasleduje počet zápasov, minút a u strelcov gólov aj ich počet:

SLOVNAFT CUP

Od sezóny 2014/15 platí pre Slovenský pohár (Slovnaft Cup) model, vďaka ktorému aj tímy z nižších súťaží majú možnosť stretnúť sa s prvoligistami. DAC tentoraz odohral štyri pohárové stretnutia, z toho tri proti súperom z tretej ligy.

Na rozdiel od predošlých štyroch rokov, tentoraz sme vypadli už na jeseň. Kým v apríli 2015 nás v semifinále po jedenástkovom rozstrele zastavila Senica, v ďalších troch sezónach sme stroskotali na štvrťfinálovej prekážke - postupne v Žiline, doma s Popradom a vlani na jar v Trnave. V nedávno skončenom ročníku nám stopku vystavila opäť Senica, tentoraz už v osemfinále.

Tréner Hyballa dal v štyroch stretnutiach Slovnaft Cupu príležitosť 24 hráčom. Najviac minút z nášho tímu odohrali M. Vida, Divković Davis, najlepším strelcom bol päťgólový Bayo.

Účinkovanie DAC-u v SP, ročník 2018/19:

2. kolo: MŠK Púchov (III. liga) - DAC 1:3 (0:2)

Góly: 60. Kvaššay, 88. Pilný - 8. Davis (11m), 67. Šatka, 69. Almási, 79. Ljubičić, 83. Šatka, 1250 divákov

3. kolo: TJ Kovo Beluša (III. liga) - DAC 1:4 (1:1)

Góly: 10. Kone (vlastný) - 15. Bayo, 49. Bayo, 63. Pačinda, 67. Bayo, 820 divákov

4. kolo: MFK Vranov nad Topľou (III. liga) - DAC 2:5 (2:2)

Góly: 9. Digoň, 29. Bednár (vlastný) - 4. Tretiakov, 14. Kalmár (11m), 52. Bayo, 90. Bayo, 90.+ Kalmár, 1840 divákov

Osemfinále: FK Senica (I. liga) - DAC 5:1 (1:1)

Góly: 27. Castañeda, 55. Deretti, 56. Azankpo, 66. Kay, 81. Castañeda - 4. Tretiakov, 584 divákov

Nastúpili za DAC v pohárovom ročníku 2018/19 - za menom nasleduje počet zápasov, minút a u strelcov gólov aj ich počet: