Nachádzate sa tu

Stretnutie s deťmi s postihnutím

Toto ste už čítali?

Publikované: 2017, december 8 - 15:27 | Vzdelávanie
Žiaci dunajskostredskej SOŠ rozvoja vidieka a Športového gymnázia udržujú dobré vzťahy s miestnou organizáciou Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím. Zvyknú spolu organizovať klubové popoludnia, každoročne ich pozývajú pri príležitosti svetového dňa ľudí s mentálnym postihnutím do svojej školy.
Stretnutie s deťmi s postihnutím

Tohoročné stretnutie sa  uskutočnilo 7. decembra a program prebiehal podľa zabehaných koľají. Najprv žiaci zo športového odboru privítali hostí hrou , ktorú  družstvo malých nadšencov vytrvalo robilo až do konca, všetci sa mohli uplatniť. Potom ich „hotelkári“ čakali v cvičnej kuchyni, kde sa hostia mohli venovať, ako sa priznali, svojej obľúbenej činnosti, vareniu.  Tentokrát chystali  arancini, čiže  sicíliske ryžové guľky a kuracie prsíčka v corn flakes obale.

Po spoločnom obede spoločne tvorili, z košíčkov na muffiny vyrábali anjelikov, ktoré sa dostanú na vianočný stromček do triedy. Posledným tradičným bodom programu bola  interaktívna hodina maďarčiny. Čítali spolu básničky z adventného kalendára Szabó T. Anny, lúštili prapodivné vianočné úlohy a rozprávali sa o blížiacich sa sviatkoch. Na záver spolu  zaspievali pri školskom vianočnom stromčeku tradičné vianočné pesničky.

-kl-