Back to top

Studená voda, vrelé privítanie

Publikované: 22. december 2016 - 9:47
V nedeľu popoludním sa V Thermalparku stretli milovníci zimného plávania, aby si dobre zaplávali vo vode jazera, ktorá mala 3,8 stupňa Celzia.
Studená voda, vrelé privítanie

Za obrovského záujmu sa konala dnes už tradičná zimná udalosť. 46 účastníkov z okolitých miest sa prihlásilo na neobvyklú skúšku, ale aj z Bratislavy a Brna sem prišli ľadové medvede. Jozef Makai, ktorý rozšíril zimné plávanie na Slovensku informoval plavcov, že voda má len 3,8 stupňov, teplota vzduchu je 0,5 stupňov. Privítal prítomnú Magdu Okurkovú, ktorá preplávala Gibraltársky prieplav a Lamanšský prieliv a Petra Miholu, jednu z vedúcich osobností českého zimného plávania. Zvlášť privítal Richárda Nyáriho, ktorý v sobotu v Šamoríne v 4,9 stupňovej vode zaplával 1650 metrov a tak vytvoril nový slovenský rekord.
Zástupca primátora mesta Dunajská Streda, Zoltán Horváth, tiež privítal účastníkov. „Podľa staršej generácie, advent je obdobie príchodu veľkého snehu, zamrznutých jazier a čistých emócií. Ale v Dunajskej Strede existuje také podujatie, ktoré sa navždy vrylo do histórie adventného obdobia - tým je zimné plávanie. Pre naše mesto a Thermalpark je veľkou cťou, že v Dunajskej Strede sa už trinástykrát stretnú milovníci ľadovej vody – preto patrí obrovská vďaka autorovi návrhu, ako aj usporiadateľom.” – povedal zástupca primátora.
V ľadovej vode začne fungovanie organizmu spomaľovať, preto je doporučené zdržiavať sa v takej studenej vode maximálne 22 minút, ktoré sa rátajú od prvého kontaktu plavca s vodou. Piati z nich však tento časový interval prekročili, posledný plavec vyšiel na breh po 25 minútach a 19 sekundách.
Tí, ktorí si pozreli našu fotogalériu o 13. zimnom plávaní a zachcelo sa im vyskúšať tento náročný šport, sa môžu prihlásiť u Dunajskostredských tučniakov.

Toto ste už čítali?

Cookies