Back to top

Súperom DAC-u v 4. kole Slovnaft Cupu OFK Hrušovany

Publikované: 19. september 2017 - 11:33
DAC sa v 4. kole Slovnaft Cupu predstaví na trávniku účastníka IV. ligy OFK Hrušovany.

Včerajší žreb 4. kola Slovnaft Cupu rozhodol o tom, že náš tím si v boji o postup medzi 16 najlepších zmeria sily s OFK Hrušovany, účastníkom juhovýchodnej skupiny IV. ligy ZsFZ.

Hrušovany, obec s 1100 obyvateľmi, sa nachádza v okrese Topoľčany. Klub aj obec majú v znaku hrušku. Začiatky futbalu v Hrušovanoch sa datujú do roku 1951, avšak v tomto období miestny klub ešte nehrával súťažné stretnutia, súperil len na základe pozvania družstiev z blízkeho okolia. Až sedem rokov po vzniku, v roku 1958, bol klub oficiálne zaregistrovaný a pod názvom TJ Družstevník Hrušovany začal pôsobiť v najnižších súťažiach.

Vybudovanie hracej plochy futbalového ihriska sa ukončilo v roku 1971. Vrcholom futbalu v Hrušovanoch boli deväťdesiate roky minulého storočia, kedy Hrušovany bojovali o postup do III. ligy.

Náš najbližší pohárový súper má za sebou už tri prekážky v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu. Na úvod zvíťazil vo Veľkých Zálužiach, miestneho piatoligistu zdolal 3:0 (góly Béger, Soboňa, Jankovič). V 2. kole vyradil mužstvo CFK Pezinok-Cajla, na ihrisku účastníka bratislavskej skupiny IV. ligy vyhral 4:1 (góly Béger 2, Boldiš, Soboňa). Najťažšie sa rodil postup Hrušovian do 4. kola, ktorý si vybojoval minulú stredu doma proti treťoligovému FK Rača. Po bezgólovej remíze zverenci trénera Ladislava Fajina lepšie zvládli penaltový rozstrel a spolu s 234 divákmi sa tešili z historického postupu medzi posledných 32 tímov súťaže.

V IV. lige je mužstvo po 6. kole na 12. mieste. Nášho najbližšieho súpera môžu fanúšikovia bližšie spoznať už v nedeľu 24. septembra, kedy sa o 15.30 h predstavia vo Vydranoch.

Oficiálnym hracím termínom 4. kola Slovnaft Cupu je streda 27. septembra 2017.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies