Back to top

Súperom DAC-u v 4. pohárovom kole treťoligová Liptovská Štiavnica

Publikované: 19. september 2016 - 14:56
Dnešný žreb Slovenského pohára určil, že v 4. kole nás privíta TJ Družstevník Liptovská Štiavnica, aktuálne pätnásty tím III. ligy skupina Stred. Zároveň sme spoznali priebeh zvyšných kôl pohárovej súťaže.

Liptovská Štiavnica (okr. Ružomberok) účinkuje v III. lige skupina Stred, kde jej po ôsmych odohraných kolách patrí predposledné, 15. miesto. V kádri mužstva je aj bývalý hráč DAC-u Peter Hoferica. Zverenci trénera Štefana Mojského majú v aktuálnej pohárovej sezóne na štíte už troch súperov: na úvod zvíťazili 3:0 na ihrisku piatoligového FK Slovan Žabokreky (góly Ivan Callo z 11 m, Peter Mahút a Ján Mihálik), v 2. kole vyhrali u štvrtoligistu FK Pokrok Krompachy (5:2, góly Peter Mahút 2, Ján Mihálik, Tomáš Dzuriak z 11 m, Richard Šípka), a naposledy remizovali v Levoči 1:1 (gól Tibor Svetlák) a postúpili po následnom jedenástkovom rozstrele (3:1).

DAC sa do súťaže zapojil v 2. kole a po víťazstve u treťoligistu v Beluši 1:0 (gól Szarka) minulý týždeň vyhral aj u účastníka II. ligy zo Svätého Jura 6:1 (góly Sarr 3, Pačinda, Huk, vlastný).

Podľa rozpisu súťaže je úradným hracím termínom 4. kola (šestnásťfinále) streda 28. september.

V prípade postupu cez Liptovskú Štiavnicu v októbrovom osemfinále privítame doma víťaza súboja Nové Mesto nad Váhom-Trnava. V  jarnom štvrťfinále sa môžeme stretnúť s najlepším zo štvorice Malženice-Prešov a Tisovec-Poprad (tu by sme mali výhodu domáceho prostredia v prípade, ak bude súper z I. alebo II. ligy).

Zdroj: fcdac.sk

 

Toto ste už čítali?

Cookies