Svätý Jur - DAC 1:6 (1:1)

Publikované: 16. september 2016 - 9:50
Svätojurské hody v treťom kole Slovnaft cupu! Po katastrofálnom vstupe sme zápas nakoniec jednoznačne ovládli. Druholigovému súperovi sme najmä vďaka skvelému druhému polčasu uštedrili šestku a zatvorili sme mu pohárové brány. Okrem šiestich gólov sme aj trikrát trafili konštrukciu a tešíme sa z postupu do šestnásťfinále!

V pohárovom stretnutí spravil Krisztián Németh dve zmeny v zostave pri totožnom rozostavení 4-2-3-1. Szarku nahradil Šabala a namiesto Štepanovského dostal príležitosť v základnej jedenástke Vida. Stretnutie malo najhorší možný začiatok. Už v 7. minúte Tofiloski pri obrannom zákroku fauloval a Doležaj prízemnou strelou do stredu brány z bieleho bodu otvoril skóre - 1:0. O tri minúty chýbalo Pačindovi málo, aby vyrovnal pred rýchlym Hippom. Prišla však rýchla kontra domáceho celku, hráči Svätého Jura ušli našej obrane, Benes z pravého krídla našiel po nevydarenom Tofiloskeho zákroku Gašparoviča a ten prestrelil prázdnu bránu. V 20. minúte Ljubičić centroval do pokutového územia, Hulák v snahe odpratať loptu do bezpečia si ju poslal do vlastnej brány - 1:1. O tri minúty po Simonovom centri z ľavej strany zakončoval z prvej Sarr, nebezpečný pokus minul pravú žrď len o kúsoček. V ďalšom priebehu sa hralo prevažne na súperovej polovici s držaním lopty na našej strane. V 38. minúte sa Ljubičić dostal k „nožničkám“ v šestnástke, no nezmestili sa medzi tri žrde. O minútu bol Šabala vysunutý do samostatného nájazdu, zoči-voči brankárovi opečiatkoval len brvno. V 41. minúte sa Sarr dostal v pokutovom území do súboja s Hulákom - padol, ale rozhodcova píšťalka zostala na prekvapenie nemá. V závere polčasu sme chvíľku tŕpli, hrozilo totiž, že budeme musieť vystriedať zraneného Tofiloskeho. Remízový polčas sme nakoniec dohrali aj s ním.

Po prestávke už Tofiloski nebol schopný pokračovať v hre a tak ho v bráne nahradil Slávik, okrem toho Polievka vystriedal Ljubičića. Druhé dejstvo prebiehalo jasne v našej réžii. Už v 52. minúte sme po Vidovom rohu nevyužili chaos v šestnástke a o minútu na to sám menovaný nastrelil z priameho kopu len bočnú sieť. V 56. minúte Michalík hlavičkoval po rohovom kope z dobrej vzdialenosti, no nedokázal sa dostatočne oprieť do lopty. O minútu bolo všetko inak, po Pačindovej štandardke Huk opečiatkoval brvno a Sarr z odrazenej lopty pohodlne zakončil do prázdnej brány - 1:2. Po hodine hry chýbal najprv Šabalovi kúsok k zakončeniu až sa k lopte dostal Pačinda, jeho gólový pokus vyrazil z bránkovej čiary Doležaj. V 64. minúte sme po faule na Sarra zahrávali aj my pokutový kop. Pačinda ho poslal k ľavej žrdi, kým súperov gólman kryl druhú žrď - 1:3. O tri minúty Polievka v pokutovom území pálil k vzdialenejšej žrdi, no minul ju o vlások, kým Pačinda v ďalšej príležitosti poslal loptu nad. V 72. minúte našiel Pačinda z priameho kopu nabiehajúceho Huka, ktorý sa osamotený pred brankárom hlavou nemýlil - 1:4. O štyri minúty v akcii opäť naše mužstvo, Pačindovu bombu vyrazil Hipp nohami. V 79. minúte si Polievka našiel palebnú pozíciu odkiaľ poslal loptu do pravej žrde. V 86. minúte bol Sarr druhýkrát v stretnutí stiahnutý v pokutovom území a tentokrát aj sám zahral pokutový kop, loptu poslal aj s pomocou ľavej žrde do brány - 1:5. V poslednej minúte prišiel definitívny klinec do rakvy! Sarr si vymenil loptu s Polievkom, ktorý mu ju naservíroval ako na tácke a tak senegalský hráč zaknihoval hetrik a definitívny výsledok stretnutia - 1:6.

Druhé víťazstvo v ročníku a druhé víťazstvo v slovenskom pohári. Momentálne úplne nevydarenú ligovú sezónu sme hodili za hlavu a po jednoznačnom výsledku nás čaká šestnásťfinálový zápas, ktorý sa bude hrať koncom septembra. Viac ako päť gólov sme v súťažnom stretnutí strelili po štrnástich rokoch (na jeseň 2002 DAC - Humenné 7:2, 2. liga). Po dnešnom streleckom koncerte veríme, že formu konečne potvrdíme aj v lige. V sobotu 17.9. o 19:00 privítame opäť v našom prechodnom seneckom domove Podbrezovú.